Запропоновано нові правила купівлі землі

Державне агентство земельних ресурсів пропонує залишити за державою право визначати, хто з фізичних осіб може купувати ділянки.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Юридичним особам відповідно до пропозиції планується дозволити тільки оренду землі.

Законопроект збільшує фінансові зобов'язання виробників - для них буде збільшена ставка податку на землю, орендна плата і введений новий одновідсотковий збір на розвиток інфраструктури сільських територій.

Учасники ринку вважають, що ці норми значно зменшать інвестиційну привабливість аграрного бізнесу в Україні.

Держагентство земельних ресурсів в кінці минулого тижня опублікувало свій варіант законопроекту, присвяченого регулюванню ринку.

Згідно з новим законопроектом з 1 січня 2016 року, як і раніше, покупцями земель сільгосппризначення зможуть бути тільки держава, територіальні громади, державний земельний банк і громадяни України.

Пріоритетне право її придбання протягом перших двох місяців після того, як земля виставлена на продаж, отримають перші три категорії.

Всі оголошення про продаж із зазначенням місця розташування ділянки, його характеристик і ціни будуть публікуватися на сайті Держземагентства.

Фізособи, для яких передбачено обмеження на володіння землею площею понад 100 гектарів, повинні будуть отримувати дозвіл Держземагентства на придбання ділянки.

Термін його дії обмежується трьома роками. Без нього, а також без виписки банку про наявність рахунку та коштів на ньому, необхідних для придбання землі (всі розрахунки з купівлі-продажу повинні будуть здійснюватися в безготівковій формі), купити ділянку буде неможливо.

"Такі дозволи ніяк, окрім як маразмом, я не можу назвати", - обурений перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників Василь Ярошовець.

"Чому якийсь чиновник повинен вирішувати, можу я купити ділянку чи ні? Крім корупції, це нічого не дасть", - впевнений він.

Юрособи зможуть користуватися сільгоспземлями тільки на правах оренди, мінімальний термін якої Держземагентство запропонувало збільшити з 5 до 7 років.

Максимальний термін залишився колишнім - 50 років.

У той же час законопроектом передбачено збільшення фінансових зобов'язань землекористувачів.

Плата за оренду приватних земель зараз регулюється договірними відносинами, але ще в 2002 році указом президента встановлена рекомендована нижня планка орендної плати в 3%.

Але в середньому загальний показник орендної плати в 2012 році становив 2,6%, а в I півріччі був ще нижче - 2,3%.

Тому Держземагентство наполягає на законодавчому закріпленні нижньої планки оренди в 3% від нормативної грошової оцінки.

Крім того, у відомстві пропонують переглянути і розмір ставки земельного податку для ріллі, збільшивши її в 10 разів - до 1% з гектара від нормативної оцінки землі.

Передбачено законопроектом і перерозподіл доходів від земельного податку.

Якщо зараз ця плата адмініструється до місцевих бюджетів, то Держземагентство пропонує 50% направляти в спецфонд держбюджету на проведення інвентаризації, оцінки земель і придбання державою земель приватної власності.

Компенсатором автори законопроекту вважають введення додаткового 1-відсоткового збору на розвиток інфраструктури територій сільських рад з власників землі, користувачів і орендарів.

Співрозмовник видання в Держземагентстві зазначає, що оприлюднений законопроект - швидше чернетка, ніж остаточне бачення законопроекту.

"Якими будуть його остаточні норми, поки немає розуміння ні у нас, ні у міністра (аграрної політики –ред.)", - резюмував чиновник.

Нагадаємо, урядовий законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" передбачається завершити і зареєструвати в парламенті до липня 2013 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 1:10

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.