ЄС висунув вимоги до нової труби "Газпрому" в обхід України

У Європейському енергетичному співтоваристві наполягають, що всі інфраструктурні проекти, подібні трубопроводу "Ямал-Європа-2" на території Польщі, повинні відповідати вимогам Третього енергопакету.

Про це повідомив ZN.UA директор секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач, коментуючи меморандум між Москвою і Варшавою про реалізацію проекту "Ямал-Європа-2" через територію Польщі.

"Секретаріат Енерготовариства поки офіційно не проінформований про проект будівництва трубопроводу "Ямал-Європа-2" через територію Польщі. Але хочу підкреслити, що всі подібні інфраструктурні проекти на території ЄС повинні відповідати вимогам Третього енергопакету", - заявив секретар ЕС.

Зокрема, зазначив Янез Копач, йдеться про вимогу вільного доступу третіх сторін до транспортних потужностей, до ринкових принципів формування цін на товари і послуги. "Цього ЕК буде вимагати і від "Південного потоку", - додав він.

Нагадаємо, 5 квітня російський "Газпром" оголосив про підписання з польським Europolgaz меморандуму про взаєморозуміння, документ передбачає реалізацію проекту "Ямал-Європа-2" через територію Польщі в напрямку Словаччини та Угорщини потужністю не менше 15 млрд куб. м газу в рік.

Однак президент Польщі Туск відмовився коментувати підписання меморандуму з "Газпромом", заявивши, що нічого про це не знає.

Для польських властей реанімація проекту "Ямал-Європа-2" стала несподіванкою. У Польщі не виключають, що оголошення про розширення газопроводу "Ямал-Європа" є елементом торгу Росії з Україною.

Крім того, як відомо, єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. Влада Польщі звернула увагу, що рішення будувати другу нитку ямальського газопроводу - це суверенне рішення польського уряду, а не рішення "Газпрому" або якогось іншого уряду.

До того ж з 2004 року Польща перебуває в Європейському Союзі, тому такі рішення повинні прийматися спільно з Брюсселем, нагадав міністр державного казначейства Польщі Міколай Будзановський, який курує в польському кабінеті питання енергетики.

Другим відкритим питанням, як заявив польський міністр, є проблема обгрунтованості збільшення імпорту російського газу в ЄС.

"Не бачу потреб в Польщі та ЄС на чергові 15 млрд кубів російського газу ... Якщо ми подивимося на 2011-2012 роки, то побачимо спад імпорту російського газу в країни Євросоюзу на 10 млрд куб. м. Так що це також сумнівно з економічною точки зору ", - підкреслив міністр.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 4:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.