Європа нагадала Україні про екологічну "ціну" сланцевого газу

Сланцевий газ може зробити Україну енергонезалежною, проте не слід забувати, що видобуток цих ресурсів пов'язана з ризиками для навколишнього середовища.

Про це заявив директор секретаріату Європейського енергетичного співтовариства Янез Копач, коментуючи можливість видобутку в Україні нетрадиційних видів газу, повідомляє "Дзеркало тижня".

Копач зазначив, що сланцевий газ провів справжню революцію в світі за останні кілька років, зокрема в Канаді та США.

"Сполучені Штати і Канада достатньо енергонезалежності, вони більше не імпортують газ", - підкреслив він.

"Можливо, варто почекати, поки буде накопичено досвід розробки і видобутку сланцевих газу і нафти, щоб зробити якісь висновки. Ми знаємо, що видобуток цих ресурсів пов'язана з ризиками, дуже впливає на навколишнє середовище. Тож громадяни у багатьох країнах Європи протестують проти розробки сланцевих покладів", - сказав секретар ЕС.

Він наголосив, що сланцеві нафта і газ важливі для енергетичного балансу і енергетичної безпеки.

"Але також потрібно розуміти, що необхідні інвестиції не тільки для видобутку, але і для захисту навколишнього середовища", - додав він.

Копач припустив, що ціна сланцевого газу і сланцевої нафти буде не настільки низькою, якщо врахувати всі необхідні заходи щодо захисту навколишнього середовища.

Як відомо, Україна 24 січня 2013 підписала УРП на 50 років з компанією Shell, яка буде інвестувати і добувати газ на Юзівської площі.

Раніше, прем'єр Азаров повідомив, що видобуток нетрадиційного газу несе екологічні ризики, але Україні вдасться їх мінімізувати.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 січня 2021, 21:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.