Депутати хочуть повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

Депутати пропонують знову встановити покарання за контрабанду у великих розмірах у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Депутати Геннадій Москаль ("Батьківщина") та Сергій Мошак ("Партія регіонів") зареєстрували законопроект, що містить зміни до Кримінального кодексу. Автори ініціативи пропонують знову встановити покарання за контрабанду у великих розмірах у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років", - йдеться у статті.

Під великими розмірами мається на увазі нелегальне ввезення товарів на суму, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян - тобто 17 тисяч гривень.

Видання відзначає, що в пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що ця сума в 2013 році становить 573,5 тис гривень.

Як відомо, з 17 січня 2012 незаконне переміщення товарів через митний кордон тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100% від вартості товару з повною його конфіскацією.

При повторному порушенні санкції подвоюються. Кримінальне переслідування зараз залишається тільки для контрабанди культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин і зброї.

На думку авторів законопроекту, гуманізація не дозволяє протидіяти нелегальному ввезенню.

"Втрачений товар завжди можна купити знову, знайти гроші, заплатити штраф, покрити збитки. Ніхто не може заборонити платити штраф за конфісковану митницею партію товару і паралельно займатися перевезенням нової контрабанди, виручка від якої з головою покриє форс-мажорні витрати", - сказано в пояснювальній записці.

Автори документа відзначають, що кримінальне покарання за контрабанду є і в ряді європейських країн - наприклад, в Ірландії (до 5 років) і Великобританії (до 7 років); в Росії також хочуть посилити відповідальність за це правопорушення.

За даними прес-служби Міністерства доходів і зборів, у 2012 році митними органами було заведено понад 23 тисяч справ за фактом порушення митних правил на суму майже 2 мільярди гривень. Однак перераховані до бюджету суми мізерні: минулого року до казни надійшло менше десятої частини від нарахованого.

За даними Держмитниці, у 2011 році було порушено 363 кримінальні справи на суму 457 мільйонів гривень, до держбюджету перераховано лише 1,8 мільйона гривень.

Як повідомлялося, декриміналізація відповідальності за контрабанду не принесла бюджету істотних надходжень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2019, 19:53

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.