"Газпром" різко збільшив поставки газу в Європу

В I кварталі 2013 року "Газпром" збільшив експорт газу на 6% в річному вираженні.

Про це заявив глава компанії Олексій Міллер, передають "Вісті".

"За I кварталу у нас обсяг експорту в далеке зарубіжжя на 6% більше, ніж у відповідний період 2012 року. По березню - 30% плюс", - зазначив Міллер.

За його словами, в останній тиждень березня експорт газу збільшився відразу на 50%, а в деякі дні - на 60%.

"По цінам теж дуже сприятлива ситуація. На спотовому ринку в даний час ціни перевищують ціни довгострокових контрактів "Газпрому", - підкреслив Міллер.

Якщо збережуться зрушення на ринку, що намітилися на початку року, то "Газпром" виконає план експорту газу в далеке зарубіжжя на 2013 рік (151,8 мільярда кубометрів).

"Ми прийняли орієнтир для себе щодо 2013 - 2011 рік, коли ми поставили до Європи трохи більше 150 мільярдів кубометрів газу. Але якщо тенденція, яку ми бачимо на початку року, продовжиться, я думаю, цей прогноз наш реальний", - пояснив Міллер.

У 2012 році, незважаючи на скорочення поставок газу до Європи, частка "Газпрому" в експорті не змінилася і як і раніше становить 55%.

Що стосується заводу ЗПГ на Сахаліні, то обгрунтування інвестицій для третьої черги заводу підготують до кінця II кварталу, зазначив глава "Газпрому".

"Газпром" також відзначає стійкий попит на ЗПГ з Владивостока.

"Інтерес до поставок ЗПГ проявляють Японія, Південна Корея, Китай та інші країни", - підсумував Міллер.

Нагадаємо, у період з 1 січня по 3 квітня в газотранспортну систему України надійшло природного газу, всього - 28,1 мільярда кубометрів (за той же період 2012 року - 33,9 мільярда кубометрів).

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, що Україна з початку квітня не закачує російський газ в газосховища і на сьогоднішній момент газу в Україну досить для забезпечення життєдіяльності країни.

Як відомо, країни Північної та Західної Європи, багато з яких також підключені до газопроводу "Північний потік", у 2012 році платили за російський газ менше, ніж клієнти "Газпрому" з Центральної і Південної Європи.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 червня 2020, 3:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.