Український ринок M&A виріс в 7 разів

2013 рік розпочався з пожвавлення на українському ринкe M & A - обсяг транзакцій в І кварталі збільшився в 7 разів.

Про це повідомляє засновник та глава наглядової ради "МТ-Інвест" Мирослав Табарханюк, пише Forbes.

Високий зріст - результат низької порівняльної бази: у І кварталі 2012 року відбулось падіння ринку M & A на 80-85% (у 5-7 разів) порівняно з І кварталом 2011 року.

З початку року було оголошено кілька значних угод, а саме: продаж "Інтера" за 2,5 мільярда доларів, "Запоріжтрансформатор" - 400-500 мільйонів доларів, "AES Київобленерго" і "AES Рівнеобленерго" - 113 мільйонів доларів, Одеського НПЗ - близько 200 мільйонів доларів, "Ерсте банку" - 83 мільйони доларів.

Також завершені угоди з продажу мережі побутової техніки "Технополіс" та мережі торгово-розважальних центрів "Караван" (в рахунок боргів), на заключній стадії переговори про продаж "А.В.К." і "Конті" і "Запоріжтрансформатора" (претендент - російські "Силові машини").

Ціна кожної з цих угод набагато перевищує поріг в 100 мільйонів доларів.

У 2012 році настільки значущі транзакції були одиничними. Це в основному і вплинуло на пожвавлення ринку M & A.

"Всього з початку 2013 року, за нашими даними, відбулось близько 40 транзакцій на суму 3,7-4,0 мільярда доларів", - відзначив Табарханюк.

За його словами, висока активність зараз спостерігається у фінансовому секторі, фармацевтиці (як у виробництві, так і в дистрибуції), енергетиці, ГМК, сільському господарстві, комерційній нерухомості.

"Для покупців, особливо іноземних, Україна все ще є країною високих ризиків, у тому числі валютних, тому мало хто з таких інвесторів готовий платити настільки високу, на їх погляд, винагороду за вихід на український ринок", - наголосив голова "МТ-Інвест".

Основними гравцями, як і в 2012 році, залишаються вітчизняні компанії та бізнес-групи, або російські інвестори, що мають ресурси або можливість дешево залучати фінансування для поглинань.

"Гарний початок року ще не означає, що такий шалений темп на ринку M & A збережеться протягом усього року", - відзначив він.

Проте за словами Табарханюка, вже зараз можна прогнозувати, що показник 2013 року буде кращим порівняно з 2012, а кількість великих, за українськими мірками, транзакцій (більше 100 мільйонів доларів) вже перевищила минулорічний показник (у 2012 відбулася одна велика транзакція).

"Але про повернення оптимізму на ринок поки говорити не варто, так як більшість угод M & A все ще залишаються вимушеними, пов'язаними з економічною кризою", - підсумував він.

Як повідомлялося раніше, загальна сума злиттів і поглинань в першому кварталі 2013 року скоротилася майже на 10% порівняно з тим же періодом 2012 року, до 374,1 мільярда доларів через новий виток боргової кризи в єврозоні, незважаючи на чотири величезні угоди.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 14:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.