Україна незаконно поставляла зброю режиму Каддафі - ООН

Україна разом з Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ), Вірменією та Албанією незаконно поставляла зброю до Лівії - режиму Муаммара Каддафі.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на звіт, представлений Раді безпеки ООН, передає "Інтерфакс-Україна".

"У звіті наголошується про випадки незаконної передачі Лівії зброї, в порушення ембарго ООН. Деякі такі випадки вже доведені, деякі ще розслідуються, ембарго порушили більше 12 країн", - пише The Washington Post.

Зокрема, йдеться про важку і легку зброю - портативні системи протиповітряної оборони, вибухові речовини, міни, стрілецьку зброю і боєприпаси.

"У звіті згадуються випадки передачі боєприпасів до Лівії з ОАЕ, Вірменії, Албанії та України, окремий випадок, пов'язаний з Суданом, а також випадок передачі зброї канадською компанією лівійській опозиції. Влада Канади запевняє, що цей випадок розслідується", - зазначає The Washington Post .

Група з п'яти експертів зробила 28 візитів в 15 країн, 10 візитів до Лівії, після чого представила майже 94-сторінковий звіт, в якому виклала випадки поставок зброї після введеного в 2011 році ембарго, а також інформацію про розслідування діяльності компаній, пов'язаних з Каддафі та його режимом, внесених "чорний список" ООН.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що поки не бачили звіт експертів ООН, в якому, за інформацією ЗМІ, мова йде про нібито постачання Україною зброї до Лівії.

"Ми ще не бачили цей звіт і будемо коментувати цю інформацію в ЗМІ тільки після того, як його вивчимо", - повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Разом з тим він запевнив, що з початку бойових дій в Лівії Україна не поставляла в цю країну зброю.

"За інформацією МЗС, з початку військових дій в Лівії Україна не здійснювала ніяких постачань зброї в цю країну", - підкреслив Перебійніс.

Нагадаємо, Україна за підсумками 2012 року збільшила обсяги постачань озброєння і піднялась з 9 на 4 місце у світовому рейтинзі.

В 2013 році президент Віктор Янукович пропонує посилити позиції України як експортера зброї.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.