Олігархи пропонують Клименку нову схему сплати податків

У парламенті зареєстровано законопроект, який пропонує впровадити в Україні інститут консолідованої групи платників податків.

Про це повідомляє Forbes.

Така модель сплати податків зручна фінансово-промисловим групам (ФПГ).

Суть нововведення: великий бізнес зможе платити податки від однієї особи, а не з кожного підприємства окремо, як зараз.

Основне, що угоди всередині такої групи не зможуть контролювати податківці.

З 2014 року податківці хочуть посилити контроль над великими платниками податків. У парламентському комітеті з питань податкової та митної політики допрацьовується законопроект про трансфертні ціни, підготовлений Міністерством доходів і зборів.

Депутати два тижні тому не підтримали версію документа, запропоновану міністром Олександром Клименко. Причина - бізнес не згоден з багатьма пунктами проекту закону. Один із спірних моментів - бажання податківців контролювати операції між пов'язаними особами, в тому числі - всередині країни.

У Міндоходов розраховують, що документ буде прийнятий до кінця року. І бізнес шукає шляхи, як уникнути надмірної уваги з боку інспекторів.

Один з варіантів - прийняття законопроекту про створення консолідованої групи платників податків.

У розробці документа активну участь брали народні депутати, близькі до Рината Ахметова, і представники групи СКМ.

Приміром, один з ініціаторів документа - депутат від Партії регіонів Сергій Глазунов.

Він довгий час працював на Північному ГЗК, що входить до холдингу "Метінвест" - гірничо-металургійний підрозділ групи СКМ.

Сам Глазунов цей зв'язок заперечує.

"Так, я працював на підприємстві СКМ, і на державних підприємствах працював. Але пов'язувати розробку законопроекту тільки з місцем роботи – неправильно", - сказав він.

Інформацію про те, що в підготовці законопроекту брали участь співробітники СКМ, на умовах анонімності підтвердило виданню джерело, близьке до керівництва "Метінвесту".

До того ж у властивостях електронної версії документа, яка зареєстрована на сайті парламенту, одним з його творців значиться народний депутат Олександр Долженков, якого пов'язують з адвокатом Ріната Ахметова - народним депутатом від Партії регіонів Юрієм Воропаєвим.

Долженков свою причетність до документа заперечує.

У СКМ участь у розробці документа не підтвердили, але відзначили, що законопроект підтримують.

Згідно з законопроектом, консолідовану групу платників податків можна буде створити, тільки якщо один з учасників цієї групи прямо чи опосередковано володіє частками (не менше 50%) в інших підприємствах групи.

По-друге, потенційні учасники не можуть перебувати в процесі ліквідації або злиття, бути неприбутковою організацією або постійним представником нерезидента, і на нього не повинні поширюватися спеціальні податкові режими.

По-третє, підприємства, які захочуть отримати статус консолідованої групи, повинні за рік до реєстрації договору про її створення сукупно заплатити не менше 100 мільйонів гривень податку на прибуток.

Загальний обсяг виручки від реалізації товару, робіт і послуг за цей же рік повинен скласти не менше 1 мільярда гривень.

Нагадаємо, введення законопроекту про трансферне ціноутворення міністр доходів та зборів Олександр Клименко назвав одним із основних на 2013 рік.Коментарі

Додати коментар


Сергей

Просто сейчас получается несправедливое распределение прибыли - например, ГОКи прибыльные - они постоянно обогащают уголь и работы особо не уменьшается, шахты убыточные и их следует оценивать в комплексе с производителями, как и металлургов - спрос упал, а само содержание печей и персонала обходится в копейку. Сейчас показываются убытки везде, кроме ГОКов и было бы справедливо платить налоги с всей группы консолидировано

ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 18:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.