Обсяг IPO в Європі виріс на 40%

Обсяг залучених коштів в рамках первинного розміщення паперів на європейських фондових біржах у першому кварталі цього року зріс до 3,2 мільярда євро з 2,3 мільярда євро, що на 40%, або 1,9 мільярда євро більше, ніж за перші три місяці минулого року.

Про це свідчать дані звіту PwC IPO Watch Europe, повідомляє УНІАН.

Майже 60% компаній залучили кошти через фондову біржу в Лондоні, а 37% - через німецьку Deutsche Boerse.

На частку інших включених в рейтинг восьми бірж припадає 4% залучених коштів.

За кількістю дебютів лідерство розділили Лондонська і Варшавська біржа, де на основних і альтернативних майданчиках відбулося по 13 дебютів з усіх 44 у першому кварталі 2013 року.

Обсяг залучених коштів та кількість дебютів за перші три місяці скоротилися порівняно з четвертим кварталом 2012 року на 60% і 20%, відповідно.

"Варто пам'ятати, що в першому кварталі, як правило, спостерігається менша активність", - відзначили в PwC.

Автори звіту підкреслили, що найбільше первинне розміщення акцій за перші три місяці року відбулося на німецькій біржі - компанії із сектору нерухомості LEG Immobilien, якій вдалося залучити 1,2 мільярда євро.

До трійки найбільших IPO увійшли також дебюти страхової компанії Esure та інвестиційної Greencoat UK Wind, які залучили на Лондонській біржі 0,7 і 0,3 мільярда євро, відповідно.

За даними дослідження PwC, минулого року компанії залучили на європейських фондових майданчиках майже 11 мільярдів євро, що на 60% менше, ніж роком раніше, а кількість реалізованих IPO скоротилася до 263 з 430.

За останні п'ять років рекордний обсяг залучених під час первинних розміщень паперів зафіксовано в 2007 році - 80,5 мільярда євро при 771 IPO, а мінімум у 2009 році - 7,5 мільярда євро при 126 розміщеннях.

Як відомо, на закордонних фондових майданчиках котируються папери 27 компаній з України, найбільше на Лондонській (13) і Варшавській (12) біржах. Українські компанії з 2005 по 2012 рік залучили в рамках IPO близько 2,5 мільярда доларів.

Як відомо, Варшавська та Віденська фондові біржі обговорюють можливість злиття.

Як повідомлялося, кілька українських компаній вже готові здійснити IPO на Варшавській фондовій біржі у 2013 році і чекають поліпшення ситуації на фондовому ринку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 червня 2020, 4:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.