У Ахметова відмовляються купувати вугілля Львівщини

В Україні склади переповнені вугіллям.

Лише на аварійних складах Львівсько-Волинського вугільного басейну залежалось понад 300 тисяч тонн вугілля, що загрожує екологічною катастрофою, бо вугілля має високий вміст сірки, стверджує робоча група спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, яка кілька днів перебувала на Львівщині і Волині, пише "Радіо свобода".

Можливі також соціальні наслідки, відзначає видання.

На зарплати гірників Львівсько-Волинського басейну з бюджету виділяється майже мільярд гривень, а вугілля реалізується на суму утричі меншу. Є побоювання, що закриття нерентабельних шахт може спричинити соціальний вибух у регіоні.

Голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ПАТ "Львівська вугільна компанія" Ольга Шкоропад розповіла, що за місяць підприємство відвантажує 45 тисяч тонн збагаченого вугілля при можливостях близько 100 тисяч.

"Катастрофічна ситуація. Зарплату не отримуємо, вугілля тліє у бункерах, втрачає якість, покривається попелом. ДП "Львівугілля" його не забирає, бо не має куди. Ми заручники цієї ситуації, адже держава купує вугілля за кордоном, із копанок має 10% вугілля", - каже Шкоропад.

На підприємстві виплатили лише 10% зарплати за лютий. Гірники Львівщини вважають, що їх позбавили ринку збуту. Оскільки "ДТЕК Західенерго", куди входять Бурштинська, Ладижинська, Добротвірська теплоелектростанції, основний споживач вугілля Західної України, не купує місцеве вугілля.

Народний депутат від Червоноградщини Степан Курпіль (фракція "Батьківщина") вважає, що вугілля залежується, бо "Західенерго", яке входить у компанію "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова, завозить вугілля з його ж шахт із Донбасу.

"З одного боку, треба зменшити апетити Ахметова, але він друг, олігарх, фінансист. А друга проблема, що державні шахти поїдають держбюджет, а працюють наполовину сили. Продуктивність праці низька, бо й обладнання зношене, не вкладаються кошти у шахти", – каже депутат.

У компанії "Західенерго" пояснюють, що менше купують вугілля через низький попит на електроенергію в Україні. Однією з причин проблеми також називають березневу аварію на Вуглегірській ТЕС, але вугілля на складах Львівщини залежується ще з осені минулого року. При цьому представники "Західенерго" заявили про готовність шукати шляхи розв'язання кризи.

За даними незалежної профспілки гірників України, нині на складах державних шахт і фабрик накопичилося понад 2 мільйони 300 тисяч тонн вугілля, яке щодня втрачає свою якість, а відтак і вартість.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.