Власники землі не хочуть відміни мораторію на продаж землі

Більше половини власників земельних паїв, фермерів та керівників малих і середніх сільгосппідприємств (56-58% у кожній категорії) виступає проти зняття мораторію на продаж землі.

Про це свідчить опитування Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ, яке дізналося думку 5 тисяч респондентів в 13 областях України, передає LB з посиланням на УНІАН.

Учасники опитування побоюються, що з введенням ринку землі їх витіснить великий капітал.

Серед причин негативного ставлення до зняття мораторію також називалася можлива втрата родючості через недотримання сівозмін, зниження орендної плати за землю та знищення села.

У той же час прихильники введення ринку землі (20-28% у кожній категорії) говорять, що це збільшить надходження до бюджету, сприятиме розвитку фермерства, приверне нових інвесторів і дасть можливість купити землю, а не брати її в оренду.

65% опитаних власників землі не збираються продавати свій пай, 23% - готові розлучитися з ним, а 12% - ще не визначилися.

Купити землю сільгосппризначення готові 33% опитаних фермерів і керівників аграрних підприємств, не планують купувати паї 38% респондентів.

Нагадаємо, влада готує новий законопроект про ринок землі, який передбачає введення ринку землі з 1 січня 2016 року, коли закінчується мораторій на її продаж.

Передбачається, що фізособи зможуть придбати не більше 100 гектарів землі, при цьому їм доведеться отримувати дозвіл на покупку в Держземагентстві.

Юридичні особи зможуть користуватися сільгоспземлями тільки на правах оренди строком від 7 до 50 років.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 1:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.