У Азарова передумали стягувати податок на нерухомість у 2013 році

Уряд пропонує у 2013 році не стягувати з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки потрібен час на формування реєстру його платників.

Про це йдеться в урядовому законопроекті "Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", повідомляє "Дело" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Для формування реєстру податкова має до 1 липня 2013 року направити власникам житла за місцем їхньої реєстрації повідомлення про звірку кількості належних їм житлових об'єктів та розмірів їхньої житлової площі.

Водночас власники житла до 31 грудня 2013 року мають звірити отримані від податкової дані з інформацією на підставі оригіналів документів про право власності на нерухомість.

"Після цього податкова за місцем проживання платників податку в 10-денний термін після завершення звірки має надати відповідну інформацію податковим органам за місцезнаходженням об'єктів. При цьому податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування", - йдеться у документі..

Згідно із законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися, виходячи з сумарної житлової площі цих об'єктів, при цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожен базовий податковий (звітний) період (рік).

Згідно з чинними нормами, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) розраховується окремо за кожним об'єктом.

Уряд також пропонує диференціювати шкалу податків, передбачивши введення податку в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для фізосіб, що володіють різними видами житла, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м і в розмірі 2,7% у разі перевищення 740 кв. м.

Водночас берігаються ставки податку у розмірі не більше 1% для квартир житловою площею не більше 240 кв. м і будинки не більше 500 кв. м, а також 2,7% для квартир житловою площею понад 240 кв. м і будинки понад 500 кв. м.

У законопроекті також прописано, що ставки податку для юросіб становлять 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків не більше 500 кв. м і 2,7% для квартир із житловою площею понад 240 кв. м і будинків понад 500 кв. м.

Уряд пропонує продовжити термін подання юрособами податкової декларації до 20 лютого, тоді як зараз встановлено до 1 лютого.

Кабмін також пропонує розраховувати податок органами податкової служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізособи-власника житла, тоді як згідно з чинним законодавством розрахунок здійснюється податковою за місцем знаходження об'єкта.

Однак фізособам-нерезидентам податок нараховується і відправляється податкове повідомлення органами податкової служби за місцезнаходженням житла, пише видання.

Згідно з проектом закону вводиться 10-денний термін, протягом якого податкова має надіслати податкове повідомлення-рішення після отримання інформації про виникнення права власності на нововведений об'єкт і у випадку переходу права власності на об'єкт протягом календарного року.

Кабмін пропонує доповнити чинне законодавство нормою, згідно з якою фізособи у сільській місцевості можуть оплачувати податок через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Документ також розширює список громадян, яким можуть бути надані податкові пільги на один об'єкт, додавши до нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, яких виховуються одинокі матері.

Крім того, до списку податкових пільговиків внесли житло, що належить монастирям, а також не більше двох житлових об'єктів інших релігійних організацій.

Як відомо, з 15 квітня українці почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку на нерухомість та платіжні реквізити.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 березня 2021, 16:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.