Лавринович запевняє, що нотаріуси безпідставно не відмовляють

З початку роботи нової системи реєстрації прав на нерухоме майно не було надано жодного факту безпідставних відмов нотаріусів у вчиненні нотаріальних дій з нерухомим майном.

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляє УНН.

За словами міністра, з 1 січня по 1 березня 2013 року загальна кількість посвідчених нотаріусами угод та виданих свідоцтв становила 46 185.

Зокрема, було посвідчено 34 606 правочинів щодо відчуження нерухомого майна, кількість виданих свідоцтв про право на спадщину на нерухоме майно склала 11 070, кількість виданих свідоцтв про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів (аукціонів) становить 509.

Загальна кількість винесених постанов про відмову нотаріусів у вчиненні нотаріальних дій за цей же час становить 696.

Загалом, було зафіксовано 10 причин відмов. Найбільш поширена причина - відсутність у громадян правовстановлювальних документів, таких випадків було зафіксовано 415. Крім того, у 133 випадках у громадян були відсутні необхідні документи, у 49 випадках громадянами були пропущені строки для прийняття спадщини.

Серед причин для випадків відмов були також: не зареєстроване або неправомірно зареєстроване право власності на нерухоме майно (31), вчинення нотаріальної дії суперечило законодавству України (31), був відсутній витяг з Державного земельного кадастру або вказаний кадастровий номер не відповідав номеру витягу з поземельної книги (13), було виявлено помилку в провоустановлювальному документі (15), було виявлено накладену заборони/арешт (7), власник відмовився від подання заяви про реєстрацію в права власності (1), вчинення нотаріальних дій було зупинено в зв’язку з надходженням ухвали суду (1).

Міністр юстиції також повідомив, що за указаний період найбільша кількість посвідчених нотаріусами угод та виданих свідоцтв була зафіксована у Києві - 4446, найменше - 447, у Чернівецькій області.

Як відомо, з 1 січня поточного року в Україні запровадили нову систему реєстрації речових прав на нерухоме майно. За словами голови Державної реєстраційної служби Дмитра Ворони, внаслідок такого нововведення 80% угод будуть починатися і завершуватися у нотаріусів.

Раніше нотаріус просто оформляв угоду, а зараз за ті ж гроші він повинен підтвердити право власності відчужувача і зареєструвати його на нового власника, відзначив він.

"Ще й відповідальність нотаріусів стала вищою, аж до кримінальної, адже вони тепер - повноцінні реєстратори по операціях, які оформляють. В результаті, замість того щоб витрачати час і ходити по різних інстанціях, тепер 80% угод будуть починатися і закінчуватися в нотаріусів. На все буде йти 3-4 години", - сказав Ворона.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 серпня 2020, 1:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.