РФ просить Україну скасувати квоти на імпорт вугілля,

Росія просить Україну скасувати або відстрочити введені в березень 2013 року квоти на імпорт вугілля (коксівного, бітумінозного та інших видів) і заборону на ввезення коксу в цьому році або оперативно надати квоти російським підприємствам.

Про це повідомляється йдеться у протоколі 12 засідання підкомісії з питань торговельно- економічного співробітництва комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії, що відбулося 25-26 квітня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Російська сторона висловлює розчарування введенням українською стороною квотування щодо вугілля та коксу, в тому числі походженням з Росії. Дане рішення порушує домовленості між Росією та Україною про незастосування кількісних обмежень щодо ввезення товарів, встановлених у ст. 3 договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД від 18 жовтня 2011 року, а також ст XI ГАТТ", - констатується в документі.

Російська сторона просить українську сторону відмінити введення (відстрочити введення) квоти на імпорт вугільної продукції і коксу або оперативно надати квоти для імпортерів російського вугілля в необхідному обсязі.

Як поінформувала українська сторона, квотування імпорту коксівного вугілля і коксу є тимчасовою і вимушеною мірою, викликаної безпрецедентним зростанням ввезення на територію країни цих товарів протягом 2012 року і, як наслідок, значними обсягами накопичення вугілля на аварійних складах вугледобувних підприємств України.

"Наведене обставина становить загрозу життя і здоров'я населення, навколишнього середовищі, що послужило причиною введення неавтоматичного ліцензування на коксівне вугілля і кокс до кінця 2013 року", - пояснюється в протоколі.

Як повідомлялося, через профіцит коксівного вугілля на внутрішньому ринку з початку 2013 року, обговорювалося питання обмеження імпорту цієї продукції.

Кабмін постановою від 13 березня ввів квоту на імпорт вугілля (коксівного, бітумінозного та інших видів) обсягом 10,2 мільйона тонн і заборонив імпорт коксу на поточний рік. Квота в обсязі 10,2 мільйона тонн включає також обсяги палива, необхідні для використання в технології пиловугільного вдування (2,5 мільйона тонн).

Імпорт коксівного вугілля в Україну буде квотуватися з 1 червня 2013 року, а розподілятися квоти будуть у відповідності з рекомендаціями межведкоміссіі на чолі з віце-прем'єром Юрієм Бойко.

Як відомо, Польща також незадоволена введенням квотування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 19:02

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.