ООН допоможе створити рай для українського автопрому

В Запорізькій області мають намір створити спеціальний автомобільний кластер, де будуть зібрані компанії, що поставляють автомобільні компоненти вже найближчим часом.

Про це повідомляють "Факти і коментарі".

Метою проекту, який будуть спільно реалізовувати Міністерства економічного розвитку і торгівлі та UNIDO (Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку), є створення на певній території групи взаємопов'язаних компаній, які повинні доповнювати і посилювати конкурентні переваги один одного.

"Головна мета проекту - посилити позиції дрібних і середніх постачальників автомобільних компонентів для того, щоб вони могли відповідати вимогам як вітчизняних, так і зарубіжних виробників транспортних засобів", - повідомили в Мінекономрозвитку.

Як відзначають у відомстві, реалізація даної ініціативи дозволить підвищити конкурентоспроможність виробництва і зростання кваліфікації кадрів, задіяних в автопромі, а в майбутньому створить перспективу інтеграції українських виробників у мережі поставок для транснаціональних компаній.

Відзначимо, створення автомобільного кластера в Запорізькій області є першим галузевим проектом UNIDO в Україні.

Вже в червні-липні в нашій країні проведуть два семінари, на яких експерти міжнародної організації поділяться своїм досвідом і представлять свої рекомендації з реалізації даного проекту.

Зазначимо, останнім часом українська влада зробили ряд кроків щодо захисту українського автопрому.

Так, з 14 квітня набули чинності нові ввізні мита на імпортні автомобілі, згідно з якими, крім 10-відсоткових ввізних мит, буде додатково стягуватися 6,46% з машин з об'ємом двигуна 1-1,5 тисячі кубічних сантиметрів і 12,95% - з об'ємом двигуна 1,5-2,2 кубічних сантиметрів.

Правда, при цьому ввізні мита на елітні авто хочуть навпаки зменшити.

Крім того, Кабмін вирішив підтримати вітчизняних виробників, створивши держзамовлення на українські автомобілі. На закуплених авто їздитимуть чиновники різних рівнів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.