Bloomberg звинувачують в інсайдерській торгівлі

Федеральна резервна система і міністерство фінансів США почали перевірку діяльності одного з найбільших постачальників фінансової інформації та позабіржових торговельних сервісів - агентства Bloomberg.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Приводом для критики з боку клієнтів і регуляторів послужив запит кореспондента в Гонконзі.

Він запитав у представника інвестбанку Goldman Sachs про долю одного з директорів банку, який, як стверджував журналіст, довгий час не користувався інформаційним терміналом Bloomberg.

Журналіста цікавило, чи не чи звільнений топ-менеджер. При цьому журналіст назвав дату останнього входу топ-менеджера в систему і перерахував низку запитів, які той зробив.

Представників Goldman Sachs обурило, що журналісти, які працюють на інформаційному порталі Bloomberg (їх близько 2,4 тисячі по всьому світу), отримують доступ до даних торгової системи Bloomberg, які є конфіденційними для всіх, крім учасників торгів.

Представники Goldman Sachs стверджують, що навіть обмежений доступ до даних міг призвести до інсайдерської торгівлі.

Наприклад, отримавши дані про те, якими класами цінних паперів (облігаціями, акціями, US Treasures) цікавився хтось із високопоставлених клієнтів або які питання він задавав центру підтримки терміналу, можна легко заробити гроші на біржі.

Багатьох турбує і той факт, що після кількох запитів по одному класу активів з боку клієнта на екрані його терміналу спливало повідомлення від центру підтримки, що пропонує скористатися пов'язаними з цими активами продуктами компанії.

Наявність подібних порад означає, що співробітники Bloomberg мали можливість спостерігати за діями клієнтів.

Генеральний директор Bloomberg Деніел Докторофф поспішив запевнити всіх 10 травня, що компанія ввела жорсткі обмеження на доступ до персональних даних клієнтів відразу після скарги Goldman Sachs.

"Усвідомивши свою помилку, ми негайно вжили заходів", - йдеться в повідомленні директора.

Американські ЗМІ нагадують, що ініціатор розслідування - Goldman Sachs - не цілком бездоганний борець з інсайдом: у швейцарському інвестбанку Credit Suisse нещодавно поскаржилися, що в Goldman Sachs прийняли на роботу колишню співробітницю групи Credit Suisse, яку звинувачують у крадіжці конфіденційної інформації.

Проте Федеральна резервна система США спільно з міністерством фінансів вже заявила про початок розслідування щодо Bloomberg на предмет витоку інформації.

Обидва органи є клієнтами компанії, і, як повідомив один з американських телеканалів у суботу, 11 травня, колишній співробітник Bloomberg зумів обчислити і відстежити всі операції з терміналами глави Федеральної резервної системи Бена Бернанке і міністра фінансів США Тімоті Гайтнера.

Всього на сьогоднішній день у Bloomberg близько 315 тисяч терміналів, що надають абонентам по всьому світу різноманітні інформаційні та торгові сервіси.

Абонентська плата за кожен термінал може перевищувати 20 тисяч доларів на рік (варіюється залежно від спектру надаваних сервісів).

За підсумками 2012 року дохід від ліцензованих терміналів Bloomberg становив 7,9 мільярда доларів.

Ситуацією, що склалася негайно скористався головний конкурент компанії на інформаційному ринку - агентство Thomson Reuters.

У своїй заяві агентство запевняє, що його новинний відділ "працює абсолютно незалежно, а у журналістів немає ніякого доступу до внутрішньої інформації клієнтів, особливо до даних про користування клієнтами сервісами та продуктами компанії".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 3:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.