Стихійні лиха вдарили по світовій економіці на 2,5 трильйона доларів

Економічні втрати від стихійних лих з 2000 року сягнули близько 2,5 трильйона доларів, що на 50% вище від попередніх міжнародних оцінок.

Про це свідчать дані ООН, передають "Вести".

В ООН відзначають, що економічні втрати від повеней, землетрусів та посухи будуть зростати, якщо компанії не будуть вживати заходів для зниження збитку.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун наголосив, що поточна ситуація наочно демонструє, що "економічний збиток від лих знаходиться поза контролем" і може бути зменшений тільки в партнерстві з приватним сектором.

"Наші дані свідчать про те, що прямі збитки від повеней, землетрусів та посухи були недооцінені як мінімум на 50%", - відзначив Мун.

"В цьому столітті прямий збиток від лих становить не менше 2,5 трильйона доларів. Це неприпустимо, тому що у нас є знання для того, щоб зменшити втрати", - наголосив він.

За його словами, протягом довгого часу інвестори орієнтувалися на короткостроковий прибуток, у той час як орієнтація на стійкість і опірність стихійним лихам у довгостроковій перспективі набагато більш приваблива і може заощадити мільйони доларів.

"У найближчі роки трильйони доларів будуть інвестовані в регіони, які наражаються на небезпеку", - сказав Мун.

У доповіді наголошується, що зростаюча глобалізація, спроби зниження витрат і збільшення продуктивності призводять до того, що бізнес ведеться в потенційно небезпечних місцях практично без урахування наслідків для світових ланцюжків постачань.

Компанія Toyota втратила близько 1,2 мільярда доларів через землетрус у Японії, так як компанії просто не вистачило комплектуючих для автомобілів.

У результаті в США було вироблено на 150 тисяч автомобілів менше, в Індії виробництво скоротилося на 70%, а в Китаї - на 50%.

З іншого боку, компанія Orion, яка володіє і управляє електромережами в Новій Зеландії, інвестувала 6 мільйонів доларів у сейсмічний захист, що дозволило заощадити 65 мільйонів доларів під час землетрусів у 2010 і 2011 роках.

За прогнозом ООН, середні втрати від землетрусів і циклонічних вітрів протягом 21 століття становитимуть близько 180 мільярдів доларів на рік, але ця цифра не враховує збиток від повеней, зсувів, пожеж і ураганів.

Як повідомлялося раніше, лише за 2012 рік економічний збиток від природних катаклізмів становив 160 мільярдів доларів .

Нагадаємо, раніше в ООН підрахували, що бізнес щороку наносить навколишньому середовищу збитки на 7,3 трильйона доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 13:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.