Компанія Ахметова залишилась єдиним експортером електроенергії

Компанія ДТЕК, яка належить олігарху Рінату Ахметову, залишається єдиним експортером електроенергії з України.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

"ДТЕК Східенерго" ("дочка" компанії ДТЕК) придбало чотири лоти загальною потужністю 400 МВт з доступу до пропускної спроможності міждержавного перетину у напрямку Білорусі і чотири - молдавського перетину потужністю 350 МВт, повідомили 16 травня в прес-службі НЕК "Укренерго".

Аукціон, де компанія була єдиним учасником, пройшов 15 травня. Всього було продано 15 лотів за стартовою вартістю 1 тисяча гривень кожен.

В участі у конкурсі була зацікавлена і компанія "Ріел Пауер Сеплай" підприємця Костянтина Жеваго, у якої є можливість експортувати електроенергію Білоцерківської ТЕЦ.

Проте компанію не допустили до конкурсу, так як "Укренерго" відмовилося погодити її експортний договір.

Керівник робочої групи Білоцерківської ТЕЦ з експорту електроенергії Андрій Кошелюк розповів, що компанія намагається узгодити контракт з 1 листопада 2012 року.

У "Ріел Пауер Сеплай" впевнені, що "Укренерго" діє в інтересах ДТЕК.

"ДТЕК - єдиний учасник і переможець аукціонів останніх трьох років. Компанія бажає зберегти ексклюзивність на ринку експорту електроенергії з Бурштинського острова до Європи", - пояснив Кошелюк.

У листопаді 2012 року ДТЕК викупив основну частину перерізу в напрямку Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови та Білорусії.

Експортний перетин у напрямку РФ потужністю 2350 МВт було знято з торгів через відсутність попиту.

Незважаючи на монополізм на ринку, Україна в 2012 році збільшила експорт електроенергії на 51,5%, до 9,75 мільярда квт ч. А в січні-квітні 2013 року зростання становило 26%, до 3,16 мільярда кВт ч.

Кошелюк стверджує, що, виходячи з нинішньої кон'юнктури ринку електроенергії в Європі, "Ріел Пауер Сеплай" готова була б платити до 4,4 мільйона гривень за місячний лот у 150 МВт, за який ДТЕК зараз платить по 1 тисячі гривень.

"З урахуванням щорічного аукціону вартість перерізу могла б бути продана "Укренерго" як мінімум за 80 мільйонів гривень", - говорить він.

"Однак проблема полягає не тільки у фінансових втратах держави, а й у тому, що фактично Україна порушує взяті перед Енергетичним співтовариством зобов'язання щодо демонополізації енергоринку та створенню рівних умов на ньому", - відзначає член парламентського комітету з питань ПЕК Сергій Пашинський ("Батьківщина").

Нагадаємо, Україна в січні-квітні 2013 року збільшила експорт електроенергії на 26% (на 651,1 мільйона кВт-год) порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 3,158 мільярда кВт-год.

Як раніше писала РЕ, Кабінет міністрів вирішив завершити черговий етап роздержавлення енергетичних монополій, віддавши контроль над ними українським та російським олігархам.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2020, 7:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.