Пінчук подав до суду на Коломойського та Боголюбова

Бізнесмен Віктор Пінчук подав до міжнародного суду позов до співвласників групи "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на британське видання The Times, якому вдалося дізнатися зміст позову.

Позов Віктора Пінчука, поданий до Високого суду Лондона, датується 12 березня.

Бізнесмен звинувачує Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського в порушенні ними контрактних зобов'язань і зобов'язань довірчого управління акціями Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК).

Пінчук просить суд визнати, що відповідачі тримають акції в довірчому управлінні на його користь, і вимагає від них передати папери йому або компенсувати їх вартість.

Крім того, Пінчук наполягає на виплаті нарахованогоа останні вісім років прибутку та компенсації збитків, понесених в результаті невиконання відповідачами своїх зобов'язань.

У березні 2005 року Пінчук заплатив Боголюбову та Коломойському 143 мільйони доларів за придбання компанії Alcross Commercial Ltd, яка, за твердженням відповідачів, володіла КЗРК, пише The Times.

Пізніше неназвані особи, які, як видається позивачеві, діяли за дорученням відповідачів, здійснили силове захоплення КЗРК і взяли підприємство під свій контроль.

Згодом з'ясувалося пізніше, що компанія Alcross, через яку здійснено угода, була компанією без активів і з нульовим балансом.

Як зазначає позивач, з 2005 року відповідачі неодноразово заявляли, що акції КЗРК знаходяться в їх довірчому управлінні на користь Пінчука, і взяли на себе зобов'язання передати їх йому.

Проте замість цього в 2007 році 50% КЗРК були продані Рінату Ахметову.

Всі спроби протягом останніх років вирішити справу мирним шляхом не увінчалися успіхом.

Тому Пінчук подав позов до Високого суду Лондона - міста, де проживає Геннадій Боголюбов.

Криворізький залізорудний комбінат - один з найбільших виробників залізорудної сировини в Україні.

Підприємство в основному реалізує продукцію Єнакіївському метзаводу і Маріупольському меткомбінату ім. Ілліча.

Зараз 99,88% його акцій належить компанії Starmill Ltd, якою на паритетних засадах керують групи "Метінвест" і "Приват".

При чистому доході в 3,5 мільярда гривень в 2012 році чистий прибуток компанії становив 772,1 мільйона гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 4:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.