Британець розкрив схему податкового ухильництва Google

Британський підрозділ Google мінімізував податкові виплати, недоплативши до бюджету країни сотні мільйонів фунтів.

Про це заявив колишній співробітник інтернет-компанії Барні Джонс, повідомляє "Лєнта.ру" з посиланням на іноземні ЗМІ.

За його словами, незважаючи на те, що Google укладав угоди з британськими користувачами, а зароблені кошти надходили на рахунки у Великобританії, угоди реєструвалися в дублінському офісі.

Гроші також переводилися через Ірландію на рахунки на Бермудських островах.

Колишній співробітник розповів, що завдяки розробленій схемі відходу від сплати податків Google вдавалося приховувати, де відбувалася економічна діяльність: у Великобританії або Ірландії з її низькими податками.

Джонс, який працював у Google в 2002-2006 роках, вже розповів про свої підозри британському Комітету з контролю за витрачанням державних коштів (Комітет з державних рахунків).

Колишній співробітник інтернет-компанії також заявив про готовність надати владі близько 100 тисяч електронних листів на доказ своїх звинувачень.

Раніше британський Google вже звинувачували в мінімізації податкових виплат.

Джонс розповів, що він вирішив надати наявні докази тільки зараз у зв'язку з брехливими заявами куратора північноєвропейського бізнесу інтернет-компанії Метта Бріттіна.

Торік останній наполягав, що ніхто в британському підрозділі Google не займається продажами, тому компанія платить мало податків у Великобританії.

Згідно з матеріалами Google, товарообіг британського підрозділу інтернет-компанії в 2011 році становив 2,7 мільярда фунтів, тоді як податку на прибуток було сплачено лише 11 мільйонів фунтів.

Виручка Google за той же період становила 3,2 мільярда фунтів, а відрахування - шість мільйонів фунтів. Ставка корпоративного податку у Великобританії становить 23%.

Google не єдина компанія, яку підозрюють у мінімізації податкових виплат.

Аналогічні звинувачення висуваються щодо інших транснаціональних компаній - Facebook, Apple. Багато структури реєструють свої штаб-квартири в Ірландії, оскільки там корпоративний податок становить всього 12,3%.

Як відомо, раніше британські законодавці звинуватили Starbucks, Google і Amazon в несплаті податків.

Претензії до Google мали і французькі регулятори.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.