На ринку злиттів і поглинань все ще панує тиша

Попри очевидне зміцнення впевненості великих корпорацій в перспективах світової економіки, очікуване зростання капіталовкладень та активності на міжнародному ринку злиттів і поглинань (M&A) ще не розпочалося.

Такі результати чергового опитування понад 1600 керівників компаній з 50 країн, проведеного міжнародною аудиторською компанією Ernst&Young, повідомляє УНІАН.

Як наголошується в дослідженні, зростання впевненості в перспективах світової економіки дозволило глобальним корпораціям сформувати практично одностайну думку про перспективи активізації ринку M&A: 72% опитаних очікують в найближчі 12 місяців збільшення кількості угод на світовому ринку.

Водночас, незважаючи на відновлення інтересу до зростання (52% вказують зростання в якості пріоритетного напрямку), лише 29% найбільших компаній збираються в найближчий рік забезпечувати зростання за рахунок придбань, при цьому в якості основного варіанту стратегії 45% керівників бачать органічне зростання.

"За останні кілька років залежність кількості угод на світовому ринку M&A від історичних показників активності угод втратила лінійний характер. Хоча ознаки поліпшення є, обережність наразі бере гору ", - зазначив віце-президент Ernst&Young Global, керівник міжнародної практики консультаційних послуг з операцій Піпа МакКрості.

Регіональна специфіка чітко простежується в настроях на ринках M&A - в Бразилії на купівлю націлені 45% керівників компаній, тоді як у Росії аналогічні наміри мають лише 12% опитаних.

Зберігається інтерес до придбання активів у країнах, що розвиваються, водночас Китай залишається першим за привабливістю інвестиційним ринком.

Другу і третю позиції займають відповідно Індія і Бразилія, США зберігають місце в першій п'ятірці.

Найвірогідніші придбання в таких секторах: технології, автомобільна галузь, медико-біологічні науки, споживчі товари та нафтогазова галузь. Найменш перспективні в цьому відношенні сектор ПЕК, гірничодобувний сектор, фінансовий сектор, виробництво різних промислових товарів.

Як відомо, згідно з дослідженням Thomson Reuters, активність глобальних ринків злиттів і поглинань (M&A) у першому кварталі 2013 року зросла на 10% - до 542,8 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 14:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.