США вважають Apple провідним податковим ухильником

Компанія Apple заощадила десятки мільярдів доларів на прибутковому податку завдяки дочірнім компаніям в Ірландії.

До такого висновку прийшли автори доповіді Сенату США, повідомляє "Лєнта.ру".

Згідно з доповіддю, у 2011 році компанія уникла виплати щонайменше 3,5 мільярда податків, у 2012 році - від 9 мільярдів.

"Компанія Apple, яка називає себе провідним платником корпоративного податку в США, одночасно є провідним податковим ухильником", - заявив сенатор від республіканської партії.

Водночас в Сенаті підкреслили, що компанії вдалося скоротити свої податки законним шляхом, використовуючи розходження між американським і ірландським податковими законодавствами.

Так, одна з ірландських компаній, що належать Apple, заробила в 2011 році 22 мільярди доларів, при цьому заплативши податки тільки з десяти мільярдів.

У результаті розслідування конгресмени прийшли до висновку, що в американському податковому законодавстві існують лазівки, що дозволяють обійти вимоги держави.

Доповідь була опублікована комісією Сенату напередодні виступу керівника Apple Тіма Кука в Сенаті на засіданні з оптимізації податкових відрахувань від корпорацій і на тлі обговорення заходів щодо скорочення дефіциту федерального бюджету та обговорення ініціативи республіканської партії щодо скорочення податку на прибуток, що, на думку республіканців, буде притягувати в США інвестиції.

З пропозицією скоротити корпоративний податок виступив 17 травня і Кук.

Багато організацій вибирають Ірландію для реєстрації штаб-квартир через низький показник корпоративного податку, який становить тут всього 12,3%.

Критика щодо податкової політики великих корпорацій, що загострилася останнім часом, торкнулася також Google, який також звинуватили в мінімізації податкових виплат за допомогою офісу в Дубліні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.