Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
"Нафтогаз" за 3 місяці витратить на таксі більше 10 мільйонів
Залізниця збільшила виплати за російським кредитом утричі
Дві третини українців вважають, що Україна збилась з істинного шляху
Каськів витратить 2,5 мільйона на бізнес-тренерів
Державна служба статистики недорахувала майже 100 мільярдів гривень у загальному обсязі державних закупівель країни за 2012 рік.
Про це свідчать результати аналізу офіційних звітів Держстату та Мінекономторгівлі про підсумки роботи системи держзакупівель у 2012 році, здійсненого експертами Центру політичних студій та аналітики, передає "Економічна правда".
Як зазначається, загальна сума коштів за укладеними договорами держзакупівель становила у 2012 році 428 мільярдів гривень, за даними звіту Держстату.
За даними звіту Мінекономторгівлі, цей показник дорівнює орієнтовно 511 мільярдів гривень. Таким чином, розбіжність становить 83 мільярди гривень.
"Вона може дещо відрізнятися, оскільки у звіті МЕРТ близько 55 мільярдів гривень наводяться у російських рублях, доларах, євро та фунтах стерлінгів. Для оцінки загального обсягу експерти ЦПСА брали середній курс обміну вказаних валют протягом минулого року", - йдеться у повідомленні.
За даними МЕРТ, частка закупівель у одного учасника є більшою, а частка конкурентних торгів є меншою, ніж наводиться Держстатом.
Так, згідно зі звітом МЕРТ, близько 56% всіх коштів держзакупівель було витрачено замовниками за процедурою закупівлі у одного учасника (50% - за даними Держстату). Решта (44%) – за конкурентними процедурами (відкриті торги, запит цінових пропозицій тощо).
За даними МЕРТ, левова частка вартості договорів, укладених за результатами закупівель у одного учасника, припадає на закупівлі комунальних послуг, зокрема, газо-, тепло-, водо- та електропостачання (104 мільярди гривень або 36,3% від загальної вартості закупівель у одного учасника), закупівлю цінних паперів НАК "Нафтогаз" (понад 92 мільярди гривень або 32,3%) та відкриття або продовження кредитних ліній (майже 33 мільярди гривень або 11,4%).
За підсумками 2012 року кожна четверта закупівля була відмінена або визнана такою, що не відбулася (24,5%), за даними МЕРТ.
За даними Держстату, у 2012 році частка відмінених процедур держзакупівель була меншою та дорівнювала 20,5%.
На думку експертів ЦПСА, остаточне з’ясування причин вказаних розбіжностей потребує детального фахового аналізу із боку спеціалістів Держстату, МЕРТ та незалежних експертів.
За словами директора ЦПСА Віктора Тарана, "виникає підозра, що від чверті до однієї п'ятої всіх державних закупівель були приховані органами державної влади та замовниками від контролю громадськості та навіть уваги відповідних контролюючих органів. Це створює безпрецедентний простір для корупційних зловживань".
Як повідомлялося раніше, дослідження відкритості сайтів органів влади при проведенні ними державних закупівель показало, що ситуація там плачевна.
Після цього з'явилась інформація, що депутати мають намір відновити контроль за державними закупівлями підприємств, що здійснюють їх за власні кошти.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.