Рада схвалила посилення контролю податківців за спиртом

Представники органів Державної податкової служби (ДПС) при документальному оформленні процедури операцій з ввезення / вивезення спирту та лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів будуть робити відмітку на товарно-транспортній накладній про час в'їзду / виїзду і свідченнях спідометра транспортного засобу.

Відповідний урядовий законопроект № 1203 "Про внесення змін до статті 230 Податкового кодексу України (щодо ввезення / вивезення спирту та лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів)" схвалила в першому читанні Верховна Рада 247 голосами при необхідному мінімумі 226, повідомляє "Дзеркало тижня".

Мета закону - посилення контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів в рамках боротьби з нелегальною торгівлею спиртом і збільшенням надходжень акцизного податку до бюджету.

Крім іншого, законопроект також пропонує зобов'язати податкового співробітника на акцизному складі направляти органу податкової служби за місцезнаходженням покупця спирту протягом одного робочого дня з допомогою засобів факсимільного зв'язку довідку про отримання / відвантаження спирту етилового.

У разі прийняття зміни наберуть чинності через два місяці з дня опублікування.

У той же час опозиція піддала критиці даний законопроект, зазначивши, що він не вирішить проблему незаконного обігу спирту.

Представники опозиційних фракцій також нагадали, що всі спиртзаводи в країні державні, і висловили думку, що якщо такий незаконний обіг існує, то в цьому зацікавлені окремі представники влади.

Самі учасники ринку впевнені, що фіксування показників спідометрів - це лише посилення "для відводу очей", адже накрутити лічильники не складає особливих труднощів, а довести, що це сталося, практично неможливо.

Тому одні показники нічого не дадуть, потрібно пломбувати спідометри, вважають вони: "Сказавши "а", потрібно сказати і "б"".

"Адже чим жорсткіше держава буде ставитися до "сірої" і "чорної" горілці, тим легше буде нам, легальним виробникам", - зазначили учасники ринку.

За оцінками ДПСУ, частка нелегальної алкогольної продукції становить 15%.

Нагадаємо, що ще в 2012 році тодішній голова податкової Олександр Клименко заявив, що його відомство "оголосило війну" нелегальному алкоголю, а начальник податкової міліції Андрій Головач пообіцяв до кінця року повністю знищити цей ринок.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.