Міндоходів різко скоротило обсяги повернення ПДВ "автоматом"

За підсумками січня-квітня 2013 року платникам податків відшкодовано 18,5 мільярда гривень податку на додану вартість (ПДВ), з яких 7,4 мільярда гривень, або 40% повернуто в автоматичному режимі.

Такі дані оприлюднило Міністерство доходів і зборів України у вівторок, 21 травня, передає ZN.ua.

Зазначимо, що з початку року обсяги ПДВ-автомату як і раніше залишаються низькими - якщо в 2012 році повернення податку в автоматичному режимі доходило до 55% від усієї суми відшкодування, то на початку 2013 року різко впали.

Кошти автоматичного ПДВ на свої рахунки отримали 375 платників, які відповідали всім встановленим критеріям на автоматичне бюджетну компенсацію.

Найбільші суми відшкодування отримали підприємства гірничо-металургійного комплексу (37,3%), зернотрейдери (8,6%) та машинобудівної галузі (7,6%).

У той же час, відзначають аналітики Міндоходов, багатьом претендентам на ПДВ-автомат недосяжним залишається критерій за рівнем заробітної плати. "Тільки за деклараціями за березень кількість платників, які не бажають підвищувати своїм співробітникам зарплату, а тому й не можуть потрапити до переліку підприємств на автоматичне відшкодування, зросла порівняно з минулим роком на 139 осіб і склала понад 1,4 тисячі платників", - йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

У цілому за чотири місяці 2013 року платники отримали на 3,4 мільярда гривень бюджетних коштів більше, ніж торік.

Нагадаємо, раніше міністр доходів і зборів Олександр Клименко пояснив причини зниження частки автоматичного відшкодування ПДВ в перші місяці 2013 року тим, що це обумовлено невиконанням платниками податків законодавчих вимог щодо ведення беззбиткової діяльності і дотримання певного рівня середньої зарплати.

Клименко також повідомив, що на 2013 рік заплановано "спрощення ще ряду процедур адміністрування ПДВ, що дозволить продовжити поетапне підвищення рівня його автоматичного відшкодування".

При цьому Клименко визнав "існування проблеми ПДВ", але підкреслив, що Міндоходов "активно над нею працює".

Як відомо, що ще в 2011 році український уряд зобов'язався перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) довести відшкодування ПДВ в автоматичному режимі мінімум до 70%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.