Криза в металургії не завадить Ахметову і партнерам розділити 400 мільйонів

Компанія "Метінвест" віддасть власникам 92% прибутку, отриманого в кризовий 2012 рік – протягом 2013 року буде виплачено 400 мільйонів доларів дивідендів.

Про цеповідомив фінансовий директор компанії Сергій Новіков під час конференц-дзвінка, присвяченого фінансовим результатам Метінвесту, передає Forbes.

Всього з 2007 року Рінат Ахметов, Вадим Новінський, Андрій Клямко та Володимир Бойко отримали від найбільшого металургійного холдингу України 2,8 мільярда доларів.

Близько 75% дісталося Ахметову.

Через падіння цін на сталь і руду "Метінвест" в 2013 році скоротив прибуток EBITDA на 46%, до 1,99 мільярда доларів, чистий прибуток компанії впав у 4 рази, до 435 мільйонів доларів.

"У 2013 році ми не очікуємо істотного поліпшення ключових фінансових показників", - повідомив Новіков.

Питання про дивіденди було одним з перших, яке інвестори задали фіндиректору Метінвесту.

400 мільйонів доларів - рекордна виплата дивідендів серед металургійних компаній колишнього СРСР за підсумками 2012 року.

На другому місці – "Євраз" Романа Абрамовича, чиї акціонери отримали 147 мільйонів доларів після вдалого для компанії першого півріччя 2012 року.

"Северсталь" яка заробила в 1,7 разів більше прибутку, ніж "Метінвест", віддала власникам у вісім разів менше, 50 мільйонів доларів.

"Метінвест" платить дивіденди останні шість років, за цей час акціонерам дісталося 2,8 мільярда доларів.

За розрахунками видання, близько 2,1 мільярда доларів з них отримав Ахметов.

Він був єдиним бенефіціаром компанії до 2007 року, коли відбувся обмін 25% акцій "Метінвесту" на Інгулецький ГЗК і два метзаводи Вадима Новинського та Андрія Клямко. Минулорічна криза в металургії не завадила Ахметову і партнерам вивести прибуток з компанії.

У 2012 році "Метінвест" заплатив власникам 575 мільйонів доларів дивідендів, включаючи 140 мільйонів доларів заборгованості за попередні роки.

При цьому компанія знизила капітальні інвестиції на 34%, до 765 мільйонів доларів.

У 2013 році "Метінвест" планує вкласти у свої підприємства 600-900 мільйонів доларів, повідомив Новіков.

Гірничо-збагачувальні комбінати, які приносять групі основний прибуток, вперше за шість років відмовилися від виплати дивідендів.

Нерозподіленими залишилися 9 мільярдів гривень прибутку, отриманого в 2012 році Північним, Центральним та Інгулецьким комбінатами групи.

Через це вартість акцій підприємств впала на 15-25%, а міноритарії вишикувалися в чергу для продажу паперів основному акціонерові.

Нагадаємо, СКМ купила у Нестора Шуфрича та Миколи Рудьковського "Нафтогазвидобування" - найбільшу приватну газову компанію країни.

Операція була профінансована за рахунок дивідендів, отриманих від промислових холдингів Ахметова.

Як повідомлялося раніше, чистий прибуток "Метінвесту", найбільшого українського гірничо-металургійного холдингу, в 2012 році впав на 77% - до 435 мільйонів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 12:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.