Європейським банкірам встановили бонусну межу

Європейський банківський регулятор EBA заявив про свій намір розширити число критеріїв, за якими визначатимуться особи, бонуси яких будуть обмежуватися.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

21 травня ввечері європейський банківський регулятор EBA випустив заяву, в якій підтвердив намір переглянути критерії, за якими визначатимуться особи, які є "суб'єктами ризику".

Обмеження бонусів будуть поширюватися на співробітників банків, що відповідають одному або декільком критеріям: якщо загальна сума винагороди співробітника перевищує 500 тис. євро на рік, якщо він входить до числа 0,3% співробітників компанії з найвищою зарплатою, якщо змінна частина винагороди перевищує 75 тисяч євро і 75% фіксованої частини оплати та інше.

Відповідно до заяви EBA, метою змін є "упорядкування системи та встановлення рівних умов у рамках ЄС з урахуванням структури ризику кожної компанії".

Публічні слухання по проекту нових правил пройдуть 4 липня в Лондоні, в цілому ж консультації продовжаться до 21 серпня.

Про намір EBA змінити критерії стало відомо ще 17 травня.

Проект викликав активну критику в банківських колах. На думку голови Управління з дотримання норм поведінки на фінансових ринках Великобританії Мартіна Вітлі, обмеження бонусів може призвести до підвищення основної зарплати банкірів.

На думку експертів, особливо постраждає від нових правил Лондон.

"Це буде мати непропорційно великий вплив на Лондон у порівнянні з іншими європейськими центрами, де менше число людей заробляє на такому рівні, і це стане ще однією перешкодою для Лондона в конкуренції за таланти на світовому рівні", - заявив Стефан Мартін з Allen & Overy.

За оцінкою PricewaterhouseCoopers, число банкірів, які підпадають під нові обмеження, зросте в десять разів.

Нагадаємо, ще наприкінці лютого депутати Європарламенту домовилися про прийняття спільної угоди щодо реформи регулювання банківської галузі ЄС.

У числі іншого новий план включив в себе обмеження розмірів бонусів, які можуть виплачуватися банкірам, що працюють в ЄС.

Згідно з цими правилами, банкіри не можуть отримувати бонуси, що перевищують їх річну зарплату, а у виняткових випадках і з схвалення акціонерів - дві річні зарплати.

Це правило є частиною плану ЄС щодо посилення регулювання роботи банківського ринку.

Набути чинності план повинен з 2014 року.

Як відомо, Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн зазнав нищівної поразки у своїй боротьбі за збереження бонусів 5 березня на засіданні країн ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 22:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.