Верховна рада поділила молочні продукти на справжні та сурогати

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про молоко та молочні продукти" та інших законодавчих актів щодо посилення заходів по боротьбі з фальсифікацією молочних продуктів.

Відповідний законопроект №2172 було прийнято 22 травня. "За" проголосували 267 депутатів.

Як повідомляє прес-служба апарату ВР, проект (№ 2172) містить, зокрема, визначення терміна "продукти з вмістом молока", якими пропонується визначити "харчові продукти, виготовлені з молочної сировини та із сировини немолочного походження, яке повністю або частково замінює будь-яку складову молока (молочний жир, молочний білок, лактозу), а також з додаванням або без додавання харчових добавок".

Згідно з документом, на етикетці, упаковці та інших видах маркування під основною назвою продуктів з вмістом молока і знаком для товарів і послуг обов'язково повинен бути текст наступного змісту:

"Продукт зі змінниками складових молока".

Розмір такого тексту має бути не менше 80% від максимального розміру тексту основної назви такого продукту або знака для товарів і послуг.

Передбачено також, що у разі порушення виробником продукції вимог до маркування продуктів із вмістом молока на нього повинен накладатися штраф у розмірі 100% вартості продукції, реалізованої з порушенням правил маркування.

У разі порушення підприємством торгівлі вимог з торгівлі молоком і молочними та продуктами із вмістом молока законопроектом передбачено штраф у розмірі від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі виробництва або реалізації продуктів із вмістом молока, масова частка молочного жиру в яких становить менше 50%, - штраф, який накладається на суб'єктів господарювання, у розмірі 100% вартості виробленої або реалізованої такої продукції.

Про намір вести поняття "продукти з вмістом молока" та заборонити їх виробництво і продаж з масовою часткою молочного жиру менше 50% повідомлялося ще в лютому 2013 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.