Завдяки Apple Захід нагадав Ірландії про "податкові" претензії

Секрет того, як Apple ухилилася від сплти податків на мільярди доларів ховається в будівлі зі скла і бетону в ірландському графстві Корк.

Про це пише The New York Times.

В Ірландії працюють всього близько 4% від всієї робочої сили Apple,однак саме тут корпорація зареєструвала 65% всіх своїх світових доходів - це 26 мільярдів у минулому році.

Згідно зі звітом Сенату, саме це допомогло компанії знизити свій рахунок по сплаті податків у США, пише видання.

"Це характерно для Ірландії. Влада країни протягом багатьох років заохочували корпорації відкривати в країні свої магазини та представництва в обмін на можливість платити мало податків. Цим крім Apple, скористалися Google, Facebook, Pfizer, Johnson&Johnson і Citigroup", - йдеться у статті.

У вівторок глава компанії Apple Тім Кук звітував у Сенаті США про те, чому компанія ухилялася від сплати податків.

На цьому засіданні політика Ірландії викликала жорстку критику. Причиною став саме корпоративний податок у 2%, про який компанії Apple домовилася з місцевою владою.

Втім, як пише видання, США не єдині, хто критикують Ірландію через податкову політику. Великобританія, Франція давно вже висловлюють Ірландії своє невдоволення.

"У 1970-80 роках Ірландія була бідною державою і відчайдушно намагалася залучити інвестиції, податковий режим став для неї тією зброєю, яку не використовували інші. Так, Ірландія розробила подвійну стратегію: низькі ціни і не занадто багато питань", - відзначив засновник британської організації Tax Justice Network, яка бореться із податковими гаванями.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.