В Україну ще не було ввезено жодного авто за спецмитом - імпортери

З моменту набрання чинності, 14 квітня, спецмита на бензинові іномарки з об'ємом двигунів 1-2,2 літра, в Україну не ввезли жодного автомобіля.

Про це повідомив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, передає "Ліга".

За словами Назаренка, імпортери прийняли принципове рішення не ввозити в Україну автомобілі, до тих пір, поки спецмито не буде скасована.

"Ми готові, навіть на шкоду своїм інтересам, продемонструвати, що за результатами травня бюджет не отримає ні копійки від імпорту автомобілів", - повідомив він.

"Це стане стимулом для скасування спецмита, так як до введення спецмита, в загальному обсязі митних надходжень до бюджету надходження від імпорту автомобілів займали третю позицію після імпорту нафти і газу. Таке рішення ми очікуємо на протязі двох місяців, коли стане зрозуміло, що гроші до бюджету не йдуть ", - наголосив глава ВААІД.

За прогнозами Назаренка, ще одним стимулом для скасування спецмита можуть послужити санкції до України з боку країн-членів СОТ.

"З 15 травня розпочався 90-денний термін, протягом якого у зв'язку з введенням мит СОТ може ввести санкції щодо України, і зараз уряд у цьому зв'язку зайняло вичікувальну позицію з прийняттям закону про утилізаційний збір. Якщо ж світова спільнота і Європа неможливо відреагують, то швидко приймуть і утилізаційний збір, тим більше що спецмито таки може бути скасоване", - зазначив Олег Назаренко.

Він додав, що найбільш жорстку позицію щодо застосування санкцій до України позначили Корея, Японія і США.

Нагадаємо, з 13 квітня строком на три роки введені спеціальні мита на імпорт в країну нових легкових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом 1-1,5 тисячі кубічних сантиметрів у розмірі 6,46% і 1,5-2,2 тисячі кубічних сантиметрів - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав цю міру тимчасовою, до поліпшення ситуації в автовиробництві.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 18:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.