Бойко хоче збудувати для Росії космодром

Україна зацікавлена в розвитку співпраці з Росією в космічній галузі, зокрема, Києву цікаво брати участь в будівництві космодрому Східний і в створенні ракети-носія надважкого класу на базі ракети-носія "Зеніт".

Про це заявив віце-прем'єр Юрій Бойко в інтерв'ю телеканалу "5 канал", передає РИА Новости.

Коментуючи перспективи участі українських підприємств у будівництві космодрому Східний фактично з нуля, віце-прем'єр-міністр зазначив, що Україна вже має такий досвід, оскільки бере участь у будівництві космодрому в Бразилії.

"На російському Далекому Сході така ж ситуація, як у Бразилії, коли ми починали будівництво космодрому з нуля. Україна має відповідний досвід, ми розповіли російським колегам, який шлях пройшли. Наш досвід є запорукою того, що ми будемо корисні", - зазначив він.

Космодром Східний планується побудувати в Амурській області недалеко від закритого міста Вуглегірськ.

Перший запуск ракет з нового космодрому запланований на 2015 рік, перший пілотований запуск - на 2018 рік.

Також, за словами Бойка, Україна зацікавлена розвивати співпрацю з Росією за програмою "Дніпро".

"Розпочаті проекти потрібно розвивати. Це, в першу чергу, стосується програми "Дніпро" - спільного запуску ракет. Друге - це можлива участь України в будівництві важкої ракети, а також у будівництві космодрому на Далекому Сході", - сказав Бойко.

Він зазначив, що проект створення ракети-носія надважкого класу на базі ракети-носія "Зеніт" є масштабним і сприятиме значному розвитку галузі.

Ракета-носій "Дніпро" створена на базі міжконтинентальних балістичних ракет РС-20 (SS-18 "Сатана"), запусками з її допомогою космічних апаратів з 1999 року займається українсько-російсько-казахстанське ЗАТ "Космотрас".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.