Янукович готовий віддати контроль над ГТС Росії - ЗМІ

Президенти Віктор Янукович та Володимир Путін на зустрічі тет-а-тет 26 травня у місті Сочі, обговорили газ і Митний союз.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на повідомлення джерел.

Президенти Росії і України могли обговорювати опитування приєднання України в якості спостерігача до Митного союзу і ситуацію з постачанням газу.

"Як показує українська новітня історія, такі раптові поїздки президента України часто закінчуються непередбачуваними рішеннями. Якщо необхідна була зустріч тет-ат-те, значить мова йде про великі гроші", - вважає заступник гендиректора Центру імені Разумкова Валерій Чалий.

"Швидше за все, це доля газотранспортної системи України, умови отримання Україною статусу спостерігача при Митному союзі. Ну і третій блок, який завжди присутній, - це участь Росії в приватизації українських підприємств", - додав він.

Те, що однією з ключових тем переговорів був Митний союз, підтверджує урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян.

В Астані, куди відправляться Віктор Янукович і Володимир Путін, 29 травня має відбутися підписання меморандуму про отримання Україною статусу спостерігача в МС.

"У меморандумі два ключові пункти: про статус України як спостерігача в Митному союзі, а також про участь нашого представника у всіх засіданнях комісій МС", - заявляв раніше Мунтіян.

"Ми отримуємо все, що нам необхідно: участь у засіданні органів МС всіх рівнів, включаючи і вищий; отримання на аналіз всіх проектів документів МС до їх прийняття; створення інституту постійного представника України в Митний союз", - пояснив він.

"Крім того, ми зберігаємо цей статус і після 2015 року, коли після початку роботи Єдиного економічного простору країни МС перейдуть на новий рівень інтеграції", - наголосив Мунтіян.

"Крім планів щодо Митного союзу, президенти, можливо, обговорювали створення консорціуму на базі української ГТС і зниження ціни газу для України", - повідомило джерело в Міненерго.

"Ми готові на умови російської сторони, коли" Газпром "стане ключовим учасником консорціуму і його права будуть забезпечені законодавчо в обмін на зниження цін на газ", - заявив співрозмовник.

Як повідомлялося раніше, 22 травня Кабінет Міністрів схвалив меморандум про надання Україні статусу спостерігача в Митному союзі (МС).

Як відомо, Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу", які займаються транспортуванням газу магістральними трубопроводами і зберіганням його в підземних сховищах.

Нагадаємо, 8 травня перший віце-прем’єр Сергій Арбузов висловив сподівання, що парламентодностайно схвалить урядовий законопроект, який знімає заборону на здачу в оренду газотранспортної системи.Коментарі

Додати коментар


Лоу

Сдача в аренду не есть передача контроля, а временные полномочия пользования, не более. И Европа не меньше старается в этом направлении, чем Россия, кстати, а нам выгодно что то, что то - деньги из воздуха.

Дед

когда эта россия--кровосос отстанет от Украины

ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 12:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.