Олігархи в 2012 році не доплатили в держбюджет 14 мільярдів

Обсяги недоотриманих податкових надходжень державного бюджету шляхом продажу найбільшими фінансово-промисловими групами (ФПГ) виробленої в Україні продукції за кордон за заниженими цінами в 2012 році становили як мінімум 14 мільярдів гривень.

Про це повідомив фінансовий аналітик Мар'ян Заблоцький, посилаючись на джерела в податкових органах, передає ZN.ua.

"З одного боку, навіть чесна сплата цієї суми в кращому випадку дозволить підняти пенсії лише на 100 гривень. Але в умовах дефіциту бюджетних коштів і стагнації економіки, досить імовірно, що уряд все ж буде тиснути на фінансово-промислові групи, щоб ті платили в бюджет більше. Не останню роль у цьому повинна зіграти фінансова поліція", - констатував експерт.

Посилаючись на міжнародний досвід, Заблоцький констатував, що підпорядкування фінансової поліції не має визначального впливу на її ефективність.

"Головне, щоб у інших гілок влади також перебувала політична воля боротися з розкраданням бюджетних коштів та несплатою податків", - підкреслив аналітик.

Нагадаємо, 17 квітня комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти закон про трансферне ціноутворення в першому читанні.

Законопроект покликаний запобігти ухилення великого бізнесу від оподаткування та виведення капіталу за кордон через експорт продукції з України за заниженими цінами.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.