Бізнес хоче пом'якшити "план боротьби з офшорами"

Держава хоче позбавити бізнес можливості виводити прибуток з-під оподаткування за допомогою трансфертного ціноутворення.

Контроль над такими операціями здійснюється в багатьох країнах, але український закон може виявитися одним з найжорсткіших, пише "Комерсант-Україна".

Прийняття урядового законопроекту N 2515 про введення контролю над трансферним ціноутворенням (ТЦО) затягується штучно, стверджує керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

"Занадто велика ціна питання, норми зачіпають велику групу інтересів. Хоча у світовій практиці такий контроль існує давно, для нас це ново, резонансно і революційно", - зазначає він, припускаючи, що великий бізнес досі веде переговори про пом'якшення правил контролю.

За оцінками партнера PricewaterhouseCoopers (співавтор законопроекту) В'ячеслава Власова, під контроль держави можуть потрапити операції від 10 до 20 фінансово-промислових груп.

Сенс контролю над трансферним ціноутворенням полягає в спробі уряду визначити реальні ціни товарів в угодах між пов'язаними особами з тим, щоб ліквідувати механізм оптимізації оподаткування.

Закон дозволить контролюючим органам відслідковувати всі операції обсягом понад 50 мільйонів гривень між пов'язаними особами всередині країни, а також угоди з резидентами країн з низьким рівнем оподаткування.

Бізнес вважає бажання встановити контроль над операціями з країнами з низькими податками втручанням в експортну діяльність підприємств.

"Купуючи товар у Швейцарії, український бізнес буде зобов'язаний довести справедливість ціни, а на практиці це може виявитися неможливим", - йдеться у висновках громадської колегії при парламентському комітеті з питань податкової та митної політики.

Сумнівається бізнес і в доцільності контролю всередині країни. Як пояснили в прес-службі СКМ, у разі коригування оподатковуваного доходу виникне право на пропорційну корекцію витрат. А це - нульовий результат для держбюджету.

Особливе побоювання бізнесу викликають розміри штрафів. За неподання річного звіту про контрольовані операції до 1 травня передбачено штраф у об'єм 5% від суми операцій, за ненадання додаткової інформації - штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат (понад 110 тис грн.).

Бізнес також незадоволений значним терміном перевірок - до року, і пропонує скоротити його до півроку

Депутати мають намір до другого читання істотно доопрацювати документ.

Перш за все всередині країни повинні контролюватися операції, якщо пов'язані особи є суб'єктами зовнішньоекономічних операцій або одна зі сторін має збитки або пільги.

Крім того, планується заборонити інспектору застосовувати метод визначення ціни, який не збігається з методом, вибраним платником, а також встановити централізований підхід до проведення перевірок, знизити розміри штрафів та встановити дворічний мораторій на їх застосування.

Запропоновано, щоб закон запрацював з 2014 року у відношенні угод на суму понад 200 мільйонів гривень.

Як відомо, у березні Кабінет міністрів схвалив законопроект про трансфертне ціноутворення, і подав його до Верховної ради. Ознайомитися з аналізом документу можна тут.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.