Wikileaks оприлюднює документи "тіньового ЦРУ"

Сайт Wikileaks в понеділок почав публікацію масиву електронних листів The global intelligence files - більше 5 мільйонів - американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, що охоплюють період з 2004 року по кінець 2011 року.

Проце пишуть "Ведомости".

За словами засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, публікація листів обумовлена тим, що Stratfor, яку називають "тіньовим ЦРУ", є "приватною розвідувальною службою, що спирається на джерела у владних структурах США, спецслужбах з сумнівною репутацією і на журналістів".

Журнал "Російський репортер", який отримує доступ до матеріалів Wikileaks на умовах інформаційного партнернства, пише, що у внутрішній переписці Stratfor знайшлися сліди високопоставлених російських чиновників.

Зокрема, генпрокурору Юрію Чайці як джерелу інформації був привласнений код RU101 і найвища категорія довіри "1".

Це означає, що Чайка був одним із "ключових джерел з Росії" для американської розвідувальної компанії, стверджує журнал.

У листі Wikileaks від 3 вересня 2007 році мова, зокрема, йде про арешт легендарного рейдера Володимира Барсукова.

Чайка сказав співробітникові Stratfor, що Барсукова, лідера "тамбовського" злочинного угруповання, погубив інтерес до паливно-енергетичної інфраструктури Петербурга і області.

Ймовірно, мова йде про експортний Петербурзький нафтовий термінал (ПНТ), захоплення якого вдалося запобігти у 2006 році.

Генпрокурор каже про принцип "кремлівських кланових воєн", пише "Російський репортер".

За його словами, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін "встановив базові правила, за якими клани воюють один з одним", притому "летять голови тих, хто у другому ешелоні влади", а не тих, хто займає вищі посади.

Якщо вірити іншому опублікованому листу, вся наземна ядерна інфраструктура Ірану була знищена Ізраїлем, пише "Интерфакс".

У листі від 7 листопада 2011 наводяться слова співробітника ізраїльської розвідки, який коментує повідомлення про те, що Ізраїль готується до військової операції проти Ірану.

"Думаю, це відволікаючий маневр. Ізраїль вже знищив всю наземну інфраструктуру іранських ядерних об'єктів кілька тижнів тому", - йдеться в листі.

Ізраїльське джерело вважає також, що конфлікт з Іраном є частиною змови європейських країн.

"Нинішня кампанія з гаслами "Давайте атакуємо Іран" була запущена європейськими лідерами, щоб відвернути увагу суспільства від внутрішніх фінансових проблем.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.