Україна попередила Росію про зменшення закупівель газу

Україна попередила Росію, що за існуючих цін на газ знижуватиме його закупівлю.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко в інтерв'ю журналістам в Астані 29 травня, передає УНІАН.

"Ми чітко і ясно попередили російських колег, що за існуючих цін на газ ми знижуватимемо його споживання, а значить і закупівлі", - наголосив віце-прем'єр.

Відповідаючи на запитання, чи існують якісь домовленості про зниження ціни на газ, чи може про це свідчити те, що Україна знизила обсяги закупівлі та складання балансу, Бойко сказав, що це означає лише те, що при складанні балансу газу Україна виходить зі своїх державних інтересів.

"Ми будемо закуповувати газу стільки, скільки можна, з урахуванням того, що частину газу ми міняємо на вугілля", - сказав віце-прем'єр.

Як відомо, Кабінет міністрів від 23 травня затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні на 2013 рік з обсягом імпорту 27,3 мільярда кубометрів.

Імпорт природного газу, згідно з прогнозом, становитиме 27,3 мільярда кубометрів.

В тому числі 18 мільярдів кубів газу буде закупленого в "Газпрому", 8 мільярдів кубометрів імпортовано Ostchem Дмитра Фірташа.

Разом виходить 26 мільярдів газу, що на 9 мільярдів менше від вимог Росії.

Нагадаємо, що в лютому Україна істотно скоротила закупівлю газу в Російській Федерації, внаслідок чого розмір оплати за газ істотно скоротився - до 162 мільйонів доларів, тоді як у лютому 2012 року НАК "Нафтогаз України" заплатив "Газпрому" 1,3 мільярда доларів.

У березні 2013 року Україна скоротила закупівлі газу в Росії через невирішеність питання про зниження ціни на газ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.