Банкіри, наближені до Сім'ї, заробляють на бюджетниках 245 мільйонів щороку

Українські банки лише на комісійних за зачислення коштів на зарплатні картки бюджетників (0,5-1% зарплатного фонду) заробили щонайменше 245 мільйонів гривень за рік.

Про це пише "Власть денег", передають "Наші гроші".

В Україні 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери, фонд оплати їх праці перевищує 49 мільярдів гривень.

Це дозволяє банкам лише на комісійних за зачислення коштів на зарплатні картки бюджетників (0,5-1% зарплатного фонду) заробити від 245 мільйонів гривень на рік.

Окрім того, фінустанови стягують плату за річне обслуговування картки (50-70 гривень з картки) і мають можливість оперувати залишками коштів на рахунках.

Банки, які уповноважені обслуговувати держпідприємства, визначає Міністерство фінансів.

Список, який складається на основі рішення конкурсної комісії Мінфіну, оновлюється щорічно.

З 2010 року з цього списку були виключені банк "Базис" харківського екс-губернатора Арсена Авакова, "Радикал Банк", який на той момент контролювався бізнесменом Андрієм Пасічником, і державний Родовід Банк.

Натомість у списку Мінфіну з’явився "Всеукраїнський банк розвитку" Олександра Януковича, який у 2010 році ще перебував в кінці рейтингу українських банків по активах.

Крім того, "Надра Банк" і "Кліринговий Дім", пов’язані з олігархом Дмитром Фірташем.

Із регіональних додано харківський "Східно-Український банк "Грант", який належить сім’ї Симов’ян.

Крім того, бюджетні установи Харкова ще з 2010 року поступово переходять на обслуговування в банк "Золоті ворота", співвласником якого є батько харківського губернатора Михайла Добкіна – Марк Добкін (також причетним до контролю над банком вважають харківського мера Геннадія Кернеса).

Як зазначає видання, процес зміни держструктурами обслуговуючих банків будується на особистих контактах банкірів з керівниками бюджетних установ.

Тому, зокрема, колишній співвласник "Укргазбанку" Василь Горбаль з іронією сприйняв повідомлення МВС про те, що міністерство перенесло зарплатні проекти у "Всеукраїнський банк розвитку" Януковича просто після пропозиції банку.

"Я особисто все виходжував. Не секрет, що зі всіма начальниками УВС, які працювали у той час, я дружив. І дружу досі. І я всім розповідав, що була така ідея – перевести зарплатний проект на картки", – розповів Горбаль про те, як починав обслуговувати зарплатні проекти МВС ще у 2000-х роках.Коментарі

Додати коментар


Максим

Сказка про белого бычка. Сейчас на банковском рынке нет ни одного участника с преференциями, поэтому все эти бредни объясняются или конкурентным поливанием грязью, или предвыборным кормом для лохтората от оппозиции.

ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 17:06

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.