Меморандум з Митним союзом нічого не вартий - США

Меморандум, підписаний в Мінську між Україною та Євразійською економічною комісією, не має ніякого значення.

Таку думку висловив Старший аналітик американського Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона Андерс Ослунд, передає "Радіо Свобода".

"Це не має ніякого значення і ваги ні для кого. Якщо ви спостерігач, ви - ніхто. Це лише означає, що ви можете сидіти на зустрічах, це лише шоу", - сказав Ослунд.

На його переконання, за рахунок підписання меморандуму український уряд хоче отримати дешевий газ від Росії.

"Президент Янукович хоче подати позитивний сигнал Росії в спробі отримати дешевший газ. Ця хитрість не спрацює. Президент Путін заявляв неодноразово, що в Митному союзі немає такого статусу, як спостерігач. Схоже, що вони створюють таку форму спеціально для України, але саме тому це не має ніякого значення", - зазначив експерт.

Ослунд переконаний, що сьогодні Україні, замість того, щоб намагатися безуспішно водити за ніс своїх сусідів, треба зосередити увагу на підписанні Угоди про асоціацію з ЄС. А для цього треба терміново звільняти Юлію Тимошенко з в'язниці.

"Це один з найважливіших міжнародних договорів, який Україна має можливість підписати. У той же час, президент Янукович віддає перевагу триманню Юлії Тимошенко у в'язниці без будь-яких легальних підстав. І зараз бідний міністр закордонних справ України Леонід Кожара відвідує всі 27 столиць країн - членів ЄС - і реально просить, будь ласка, дайте нам можливість тримати Юлію Тимошенко у в'язниці, ми робимо так багато інших хороших речей. Ми хочемо підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Але, я думаю, що для більшості країн ЄС безпідставне ув'язнення Тимошенко є червоною лінією, яку вони не переступлять", - сказав Ослунд.

Як повідомлялося раніше, 31 травня в Мінську прем'єр-міністр Микола Азаров і голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали Меморандум про поглиблення взаємодії.

Як повідомлялося, даний меморандум передбачає участь України в роботі Євразійської економічної комісії та її структурах.

Як відомо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь)підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Раніше ЗМІ опублікували проект Меморандуму про надання Україні статусу спостерігача в Євразійській економічній комісії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 березня 2019, 6:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.