Прокуратура Франції взялася за UBS

Прокуратура Франції відкрила офіційне розслідування проти UBS, який підозрюють у допомозі французам, які ухилялися від сплати податків.

Рішення про початок офіційного розслідування проти французького підрозділу банку UBS було прийнято після допиту гендиректора UBS Франції Жан-Фредеріка де Ліси, повідомила французька прокуратура, пишуть "Ведомости" з посиланням на іноземні джерела.

Звинувачення самому де Лісі не висунуто.

Діяльність UBS опинилася в центрі уваги французької влади ще в 2010 році, коли Агентство з пруденційного контролю (банківський регулятор) отримало кілька анонімних листів, в яких описано, як швейцарські та французькі банкіри UBS повідомляли один одному про потенційних клієнтів.

Спочатку агентство проводило розслідування власними силами, а в березні 2011 року справою зайнялася і французька прокуратура.

У квітні 2012 року офіційне розслідування за підозрою у відмиванні грошей і ухилянні від податків було відкрито проти двох колишніх і одного діючого співробітника UBS.

Рішення французької влади "не було несподіваним", заявив представник UBS Домінік Герстер. UBS France веде бізнес відповідно до французьких законів і повністю співпрацює з владою, стверджує він.

Розслідування також торкнулося французьких клієнтів UBS. Серед них був керівник інвестфонду Бернар Даль, що мав незадекларований рахунок в UBS.

Даль відкрив рахунок у Швейцарії на ім'я який навчався там сина, тому, за його словами, "рахунок не треба було декларувати". Він також відвідував турніри з гольфу на запрошення UBS.

Якщо французькі і швейцарські банкіри ділилися один з одним клієнтами, вони ділилися і грошима.

Інформація про винагороду зберігалася в файлах, які називалися "молочними блокнотами" - за назвою невеликих блокнотів, в яких швейцарські молочники записували інформацію про доставлених продуктах, каже Ніколя Форіссьер, який у 2001-2009 році очолював внутрішній аудит UBS France.

У листопаді 2009 року, після того як Форіссьер повідомив про це керівництву, він був звільнений. Рік тому суд зобов'язав UBS виплатити йому 300 тисяч євро за незаконне звільнення.

У 2009 році UBS визнав себе винним у допомозі американським клієнтам з ухилення від сплати податків, заплатив 780 мільйонів доларів штрафу і видав податковій владі США імена 4500 клієнтів.

У 2012 році в Німеччині пройшли обшуки в будинках заможних клієнтів UBS, після того як місцеві влади купили CD з клієнтськими даними.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 08 серпня 2020, 17:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.