Третина бензину на українських АЗС не відповідає стандартам якості

Кожен третій літр бензину, що реалізується на українських автозаправних станціях (АЗС), не відповідає діючим стандартам якості.

Про це заявив президент "Київського автомобільного клубу" Максим Головін, передає "Інтерфакс-Україна".

Такі результати були отримані за підсумками дослідження "УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації паливно-мастильних матеріалів і технічних рідин" проб бензину, відібраних автомобілістами в 10 провідних заправних мережах столиці.

"Оцінювалося пальне, яке реалізують АЗС Shell, "КЛО", "БРСМ-Нафта", "АВІАС плюс", "Газовик", "ТНК", "Талісман", "Народна", "ОККО", WOG.

Перевірка дала невтішні результати : якість бензину в Україні значно гірше якості бензину в Європі.

"Як мінімум, 30% продаваного в країні бензину не відповідає ні старим українським стандартам, ні тим більше стандартам Євро-4 і Євро-5", - відзначають в "Київському автоклубі".

За словами Головіна, октанове число і детонаційна стійкість трьох з 10 проб не відповідає заявленим показникам.

Щодо чотирьох з 10 проб виявлено невідповідність фракційного змісту і високий розрив між початковою і кінцевою температурою кипіння.

Абсолютно всі відібрані проби були неналежного кольору і щільності.

"На більшості АЗС, де ми відбирали проби бензину, сертифікати палива датувалися ще 2012 роком, що вельми сумнівно. Сертифікати шукали по 40 хвилин, а на одній станції його взагалі не було ... Все паливо було неналежного кольору - жовтого, а на одній станції - навіть коричневого", - зазначив Головін.

На думку керівника "Київського автоклубу" а також галузевих експертів, присутніх на прес-конференції, державі необхідно забезпечити контроль якості палива на АЗС.

Це не тільки захистить автомобілі від поломок, але і дозволить істотно збільшити надходження акцизного податку до держбюджету.

За словами незалежного експерта з питань енергетики Валентина Землянського, з 2008 по 2013 рік кількість перевірених державою АЗС скоротилася в 2,8 рази (до 357 одиниць) - ця динаміка обернено пропорційна зростанню обсягів фальсифікату, що реалізується на українському ринку.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров у відповідь на звернення "Київського автоклубу" 29 травня доручив міністру доходів і зборів Олександру Клименко забезпечити належний контроль якості імпортних нафтопродуктів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 червня 2018, 4:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.