Бразилія вийшла з валютної війни

Міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега, три роки тому звинуватив розвинені країни у початку валютної війни, заявив про зниження податку на іноземні інвестиції в бразильські облігації.

Ставка збору, яка становила раніше 6%, знижена до нуля, пише RBC Daily.

Цей крок повинен стабілізувати реал, який з початку року дешевшає швидше усіх валют Латинської Америки, і стримати зростання цін перед президентськими виборами в країні.

На ділі ж бразильська валюта може стати набагато більш волатильною, побоюються експерти.

Про зниження податку на іноземні інвестиції в бразильський борговий ринок стало відомо ввечері у вівторок.

"Сьогодні, з урахуванням нормалізації на ринках і дій ФРС щодо згортання своїх стимулюючих заходів, ми можемо усунути цей бар'єр", - пояснив Мантега прийняте рішення.

Наприкінці травня глава американського центробанку Бен Бернанке заявив, що в доступному для огляду майбутньому ФРС може почати згортати обсяг скупки облігацій з поточних 85 мільярдів доларів на місяць.

Податок на фінансові трансакції (IFO) був введений в Бразилії в кінці 2009 року у відповідь на зміцнення реала.

Бразильська валюта різко дорожчала, тому що монетарне стимулювання економіки в США та інших розвинених країнах призвело до припливу дешевого спекулятивного капіталу на бразильський ринок.

"Ми знаходимося в розпалі міжнародної валютної війни", - заявив Мантега у вересні 2010 року, давши журналістам влучне опис конкурентних девальвацій.

Однак тепер бразильська валюта дешевшає. За останні три місяці реал втратив 7,5% вартості до долара. 31 травня він опустився до чотирирічного мінімуму в 2,14 реала за долар.

Однак дешевшає валюта не тільки через очікуване посилення політики ФРС. У 2012 році економіка країни показала мінімальний за три роки зростання в 0,9%. А в січні-березні показник знизився всього до 0,6%.

Ослаблення реала вже стало позначатися на рівні цін в Бразилії. У березні інфляція перевищила цільовий показник національного центробанку в 6,5% і зараз залишається поблизу цього рівня.

Однак прискорення зростання цін у країні, де в пам'яті ще жива гіперінфляція 90-х років минулого століття, дуже недоречне.

Втім, Мантега наполягає, що зниження ставки IFO не спрямоване на боротьбу із зростанням цін.

Експерти відзначають, що дії влади, спрямовані на зниження волатильності обмінного курсу, можуть мати зворотний ефект. Багато міжнародних інвесторів не виводили капітал з бразильського ринку, не бажаючи платити податок у разі, якщо вони захочуть туди повернутися.

"Усунення цього бар'єру насправді може збільшити волатильність в парі долар/реал, особливо в моменти напруги на світових ринках капіталу", - зазначили у своєму звіті аналітики Barclays.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, :12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.