Єврокомісія запросила Латвію до зони євро

Європейська комісія (ЄК) схвалила вступ Латвії до єврозони з 1 січня 2014 року.

Про це йдеться у доповіді ЄК, передає РИА Новости.

Єврокомісія порахувала, що країна готова до введення євро, досягнувши високого ступеня стійкої економічної конвергенції з іншими державами єврозони.

"Досвід Латвії показує, що країна може успішно подолати макроекономічні дисбаланси і стати сильніше. Після глибокої рецесії в 2008-2009 роках Латвія вдалася до рішучих заходів, які були підтримані Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом (МВФ), що дозволило їй поліпшити гнучкість економіки на шляху до сталого і збалансованого зростання", - заявив заявив заступник голови Єврокомісії з економічних та валютних питань Оллі Рен.

"Ці заходи принесли свої плоди: Латвія може продемонструвати найбільш значне зростання серед країн ЄС у 2013 році ", - додав Рен.

Згідно з доповіддю ЄК, Латвії вдалося досягти необхідних показників інфляції, дефіцитів, рівнів боргу та валютної стабільності.

Інфляція в країні за 12 місяців (станом на квітень) становила 1,3% при рекомендованому рівні в 2,7%.

Дефіцит бюджету Латвії в 2012 році дорівнював 1,2% ВВП, держборг - 40,7%ВВП.

Курс лата залишається стабільним з травня 2011 року.

Прийняття країною єдиної європейської валюти, швидше за все, призведе до підвищення її кредитного рейтингу, заявили представники рейтингового агентства Fitch Ratings.

На даний момент Латвія має рейтинг "ВВВ" за шкалою Fitch.

ЄЦБ також підтримав вступ Латвії до зони євро, висловивши, однак, побоювання, що країні буде важко утримати свої економічні досягнення.

"В цілому економіка Латвії досягла необхідного зближення з іншими країнами єврозони. Однак довгострокова стійкість економічної конвергенції викликає сумніви", - наголошується в повідомленні ЄЦБ.

Остаточне рішення про введення Латвії в зону євро буде прийняте міністрами фінансів європейських країн, яке відбудеться 9 липня, на основі доповідей ЄК та Європейського центрального банку, а також після обговорень в Європарламенті та Раді ЄС.

Як відомо, Латвія подала заявку на приєднання до єврозони на початку березня 2013 року.

Нагадаємо, більшість жителів Латвії - 62% - виступають проти введення єдиної європейської валюти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.