Ахметов і Пінчук повернуть "Криворіжсталь"?

Господарський суд Києва повернувся до справи про першу приватизацію "Криворіжсталі", в результаті якої власниками найбільшого українського металургійного комбінату стали Рінат Ахметов і Віктор Пінчук.

Про це пише Forbes.

Наприкінці травня суд відновив провадження у справі восьмирічної давності і почав розгляд позову консорціуму "Інвестиційно-металургійний Союз" (ІМС) до Фонду держмайна.

Консорціум, основнимигосподарями якого були Ахметов і Пінчук, вимагає визнати незаконним і скасувати наказ Фонду держмайна від 15 лютого 2005 року, повідомляється в Єдиному держреєстрі судових рішень.

У наказі № 289, який вимагає визнати незаконним "Інвестиційно-металургійний Союз", мова йде про скасування низки наказів Фонду держмайна, виданих до середини лютого 2005 року і мають відношення до першої приватизації "Криворіжсталі". Наказ став одним з перших кроків з реприватизації комбінату.

ІМС в 2004 році створили СКМ Ахметова і "Інтерпайп" Пінчука.

Влітку того ж року компанія виграла конкурс з приватизації "Криворіжсталі". За 93,02% акцій комбінату консорціум заплатив близько 800 мільйонів доларів.

У 2005 році господарські суди всіх інстанцій за поданням Генпрокуратури скасували підсумки конкурсу.

Восени 2005 року "Криворіжсталь" на повторному приватизаційному аукціоні дісталася Mittal Steel індійського мільярдера Лакшмі Міттала за 4,8 мільярда доларів (пізніше комбінат був перейменований в "АрселорМіттал Кривий Ріг").

На 31 грудня 2012 року "Метінвесту" належали 49% ІМС, йдеться у звітності групи Ахметова.

Активи компанії - 49 мільйона доларів, статутний фонд - 15 мільйонів доларів.

Як випливає з матеріалів справи, 19 квітня 2005 господарський суд Києва призупинив провадження у цій справі до того, як буде винесено рішення за позовом компанії Пінчука та Ахметова до Кабінету міністрів, що стосується приватизації меткомбінату. 25 листопада 2005 суд залишив позов без розгляду.

Позитивне рішення суду по даному процесу, теоретично, може стати підставою для перегляду інших рішень судів, що стосуються першої приватизації комбінату, вважає партнер юридичної фірми "Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і Партнери" Олексій Резніков. У 2005 році він представляв у судах інтереси ІМС.

У суду було сім з половиною років для відновлення виробництва за другим позовом ІМС, але він повернувся до нього лише зараз. Представники "Метінвесту", East One Віктора Пінчука та Фонду держмайна не змогли прокоментувати причини такого рішення на момент публікації цього матеріалу.

Представник "АрселорМіттал Кривий Ріг" сказав, що нічого не знає про процес.

У червні 2006 року ІМС оскаржив у Європейському суді з прав людини рішення Верховного суду України про незаконність першої приватизації. Вихід цієї тяжби невідомий. У лютому 2011 року Пінчук казав, що компаньйони по ІМС розраховують на перемогу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 13:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.