До 2022 року світові ціни на продукти харчування підскочать на 40%

В найближчі 10 років через підвищений попит ціни на продукти харчування зростуть на 10-40%.

Про це йдеться в доповіді Організації з продовольства і сільського господарства ООН (FAO) і Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) "Перспективи сільського господарства 2013-2022 років", передає "Комерсант-Україна".

Автори документа стверджують, що за останні 10 років зростання виробництва продуктів харчування сповільнилося, незважаючи на те що в розвинених країнах зростає рівень життя і, відповідно, споживання.

"Занепокоєння викликає те, що темпи зростання виробництва і продуктивності знижуються", - заявив економіст FAO Меріт Клафф.

Зростання цін в основному торкнеться країн, що розвиваються, де сім'ї витрачають на харчування близько 60% доходів.

Для того щоб вирівняти ситуацію, уряди держав повинні знайти спосіб надати фермерам технології, які забезпечили б підвищення обсягів врожаю і поставку більшої кількості продовольства на світовий ринок.

Проте агентства закликали уряди не втручатися в ринкові процеси і не завищувати закупівельні ціни для фермерів, які будуть намагатися виробляти більше продукції.

При збереженні нинішньої тенденції ціни на продукти харчування можуть вирости на 10-40% протягом найближчих 10 років.

За оцінками гендиректора департаменту торгівлі і сільського господарства ОЕСР Кена Аша, ціни на м'ясо будуть зростати набагато швидше, ніж на зерно.

"Ми закликаємо всі світові уряди розпочати перехід від застарілої політики сільського господарства і приділяти більше уваги продуктивності та інноваціям", - заявив Аш.

"Якщо ми продовжимо прикидатися, нібито в світі нічого не змінилося, то можуть виникнути проблеми", - наголосив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 12:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.