Уряд зібрався перетворити український GSM в 3G

Держінформнауки, Міноборони, Держспецзв'язку та НКРЗІ протягом останніх 2 тижнів обговорювало можливості визначення "технологічної нейтральності" в GSM-діапазонах 900 МГц і 1800 МГц для їх далі використання під нові стандарти зв'язку 3G і 4G.

Про це повідомляє видання "Капітал".

"Ми виконуємо доручення Кабміну, яке було зроблено за зверненням одного із суб'єктів", - заявив чиновник, відмовившись його назвати.

Один з топ-менеджерів в телекомунікаційному операторі заявив, що 17 травня в Кабмін з питання 3G звернулася Конфедерація роботодавців України за підписом її віце-президента Олексія Мірошниченка, а через тиждень уряд вже відправило відповідне доручення голові Держінформнауки Володимиру Семиноженку.

Держінформнауки зібрало письмові позиції від держорганів і збирається передати їх у Кабмін, який може прийняти остаточне рішення - у план радіочастот будуть внесені необхідні зміни та оператори зможуть використовувати частоти на свій розсуд.

Як під 2G, так і під більш перспективні технології.

Спеціалісти вважають, що використання GSM-спектра під нові технології можливо, але є нюанси.

За словами начальника служби планування та використання радіочастотного ресурсу Генерального штабу ЗСУ Андрія Горбача, потрібно довести, що нові комерційні передавачі не створюють перешкод радіоелектронним засобам спецкористувачів, також, як і старі (GSM)

"Швидше за все, проблем виникнути не повинно і їх роботу можна теж узгодити", - додав він.

Як повідомляє видання, найбільшу вигоду від такого рішення отримає "Київстар", оскільки після об'єднання з Beeline оператор має в розпорядженні 50% спектру в 1800 МГц і 58% - у 900МГц.

У life :), в той же час, 17% спектру в 1800 МГц і 18% - в 900 МГц.

У той же час, після купівлі "Укртелекому" (і єдиної діючої в Україні ліцензії на 3G, яка належить колишньому Utel) стоало можливим, що новий власник - група СКМ зможе використовувати UMTS-ліцензію для синергії з оператором life :) (компанія "Астеліт"). Групі належить 45% в "Астеліт".

Як заявив Ілля Архипов, керуючий директор компанії SCM Advisors (UK) Limited, в результаті операції life :) може взяти участь у синергії бізнесів.

Мається на увазі і спільне використання телекомунікаційних вишок, і взаємний роумінг, і спільні проекти в галузі широкосмугового інтернетуКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:01

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.