Рада пропонує посилити контроль за інтернетом

У Верховній раді зареєстрований законопроект, яким пропонується посилити контроль над поширенням інформації в інтернеті.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

7 червня на сайті Верховної ради був опублікований законопроект "Про захист інформаційного простору", поданий заступником голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимиром Олійником (Партія регіонів).

Документ передбачає внесення низки істотних поправок до закону "Про захист суспільної моралі", спрямованих на регулювання діяльності інтернет-ресурсів.

У пояснювальній записці до законопроекту депутат підкреслює необхідність "недопущення розміщення на сайтах адресного простору українського сегмента інтернету, електронних ЗМІ відомостей, поширення яких заборонено законами".

До такої інформації депутат відносить пропаганду війни, міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, насильства, жорстокості, інформацію, що містить заклики до захоплення державної влади, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також посягати на права і свободи людини.

У разі прийняття законопроекту хостинг-провайдери будуть зобов'язані видаляти такі ресурси з інтернету протягом доби після винесення відповідного рішення суду за зверненням СБУ чи МВС.

Крім того, Олійник має намір зобов'язати інтернет-провайдерів за першим запитом СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів і споживаних ними послугах.

Провайдери також будуть позбавлені права повідомляти абонентам про передачу такої інформації правоохоронцям.

Представники медіаорганізацій вважають дану ініціативу небезпечною.

"Визначення забороненої інформації в законопроекті дуже розпливчасті", - відзначає виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

"Незрозуміло, хто буде проводити її аналіз - адже експертну комісію із захисту суспільної моралі уряд вирішив розпустити", - підкреслив він.

За словами директора юрфірми "Виндекс" (представляє інтереси розробників програмного забезпечення Adobe Systems, Graphisoft, Nav N Go і ряду українських медіагруп) Павла Миколюка, оцінити "законність" інформації може і Національний інститут судової експертизи.

Сюмар звертає увагу на спробу внести СБУ в список держорганів, відповідальних за виконання закону про суспільну мораль.

"За нашою інформацією, в СБУ останнім часом формується група фахівців з питань інтернету. Нічого доброго напередодні президентських виборів це не обіцяє", - міркує вона.

Як відомо, число інтернет-аудиторії в України продовжує зростати. Так в І кварталі 2013 року вона зросла на 21% в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року і становить 17,74 мільйона чоловік (регулярні користувачі віком старше 16 років).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 липня 2020, 20:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.