Європейські паводки дійшли до України

Європейські паводки вже досягли території України. На українській ділянці Дунаю зафіксовано підвищення рівня води на 5-10 сантиметрів в день.

Про це повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда 10 червня, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, максимальний рівень води на українській ділянці Дунаю очікується в середині третьої декади червня, але це не призведе до серйозних негативних наслідків.

"Максимальне значення рівнів води біля Рені сягне 480-520 сантиметрів, біля Ізмаїла - 320-360 сантиметрів, біля Вилкового - 145-155 сантиметрів", - зазначив Кульбіда.

За його словами, найбільше зростання рівня води очікується у районі Рені - від 1,7 до 1,9 метра.

"Якихось катастрофічних ускладнень ситуації відповідно з цим прогнозом, очікувати не слід, але все одно це буде високий паводок і він приведе до певних проблем у портах Рені, додаткового навантаження на дамби та інші гідроспоруди", - вказав Кульбіда.

Говорячи про ситуацію на інших українських річках, він нагадав, що 7-8 червня через випадання опадів спостерігалося проходження максимальних рівнів невеликих дощових паводків у верхів'я Прута, Дністра та його протоках, а також на деяких річках Закарпаття.

Найбільший рівень підйому води становив до 60 сантиметрів.

Кульбіда підкреслив, що ситуація з підтопленнями на території України поступово поліпшується, але, як і раніше, зберігається досягнення небезпечних відміток у Волинській, Рівненській, Чернігівській областях.

Нагадаємо, повені в Європі, викликані проливними дощами, почалися в перших числах червня і найбільше зачепили Чехію, Німеччину, Австрію та Угорщину.

Жертвами стихії стали, щонайменше, 15 осіб.

Майже на всій території Чехії було введено надзвичайний стан.

У Німеччині найбільше постраждали регіони Баварія, Саксонія, Баден-Вюртемберг і Тюрінгія.

На заході Австрії було ускладнене залізничне і автомобільне сполучення, сотні жителів евакуйовані, тисячі людей беруть участь у ліквідації наслідків повені.

Український віце-прем'єр Олександр Вілкул раніше заявляв, що "велика вода" із Західної Європи досягне території України до 20 червня, але рятувальники країни не очікують серйозних наслідків.

Влада повідомила, що відправлять в Одеську область, де протікає українська частина Дунаю, загони рятувальників в кількості 1,2 тисячі осіб для можливої ліквідації наслідків стихії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 20:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.