ЗАЗ вийшов в лідери ринку з продажу легкових авто

У травні в Україні було продано 15,1 тисячі легкових автомобілів, що на 24,3% менше аналогічного показника минулого року, а також на 41,4% менше, ніж у квітні.

Про це йдеться в звіті інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting, пише "Комерсант-Україна".

За підсумками січня-травня було продано 83,8 тис. (-1,6%). Падіння торкнулося всіх автобрендів.

Водночас ЗАЗ, що став вперше за багато років лідером ринку, а також Skoda змогли пережити цей місяць з меншими втратами.

Гендиректор AUTO-Consulting Олег Омельницький каже, що цінова пропозиція на українські автомобілі стало більш привабливою після того, як у імпортерів закінчилися запаси машин за старими цінами.

Гендиректор дистриб'юторської компанії "АвтоЗАЗ-сервіс" Андрій Залуцький відзначає, що його компанія оголосила про знижки практично на весь модельний ряд автомобілів 2012 і 2013 року виготовлення.

За його словами, знижки на деякі машини досягали 7 тисяч гривень. Слід зазначити, що наприкінці березня голова профкому ЗАЗу Микола Палієнко повідомляв, що на заводі зібралося близько 5 тисяч автомобілів, які не вдається продати.

"Skoda змогла зміцнити позиції завдяки бюджетної моделі Rapid, яка почала випускатися на заводі "Єврокар" трохи більше місяця тому і має великі перспективи на ринку", - говорить Омельницький.

З 13 квітня для автомобілів з об'ємом двигуна 1-1,5 л і 1,5-2,2 л мито збільшилася на 6,46% і 12,95%.

Перед цим учасники ринку заповнили склади з розрахунку трьох-чотиримісячного обсягу продажів, але запаси були розкуплені набагато швидше.

"У березні-квітні ми пережили справжній бум. Ми очікували, що розтягнемо завезені обсяги до липня-серпня Але практично всі автомобілі вже розкуплені", - каже керівник відділу продажів легкових автомобілів Volkswagen компанії "Порше Україна" Сергій Носенко.

Імпортери вже підвищують ціни. Комерційний директор "Хенде Мотор Україна" Геннадій Четверухін зазначає, що його компанії довелося підняти ціни на автомобілі на 3-7%: "Ми взяли частину витрат на себе, щоб кінцевий споживач не відчув серйозних змін".

У "Укравтоваз" (імпортер Lada) підвищили ціни на 12%.

Омельницький очікує, що в найближчі кілька місяців падіння ринку продовжиться. За його словами, можуть показувати зростання тільки продажі українських автомобілів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 18:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.