Автовиробництво за місяць виросло на 13%

За попередніми даними, в травні 2013 року в Україні було вироблено 3 558 автотранспортних засобів.

Про це повідомили в асоціації Укравтопром, пише "Ліга".

Незважаючи на велику кількість святкових днів в останньому весняному місяці, автомобільне виробництво продемонструвало більш продуктивний показник, ніж у квітні.

У порівнянні з попереднім місяцем обсяги виробництва автотранспорту на українських заводах зросли на 13%.

Позитивну динаміку щодо квітня забезпечили заводи корпорації Богдан, збільшивши обсяги виробництва в 18 разів, АвтоКрАЗ, піднявши виробничу планку на 147%.

5% зростання виробництва спостерігався на заводах корпорації "Еталон". Кременчуцький автоскладальний завод збільшив збірку на 43%. Завод Часовоярські автобуси випустілна 17% більше автобусів, ніж місяцем раніше.

Однак, незважаючи на часткове пожвавлення автопрому, його травневий показник відстає від торішнього на 51%. Причиною є той факт, що жоден завод наймасовішої - легкового сегмента так і не зміг наблизитися до результатів травня 2012 року, сказали в асоціації.

У підсумку, травневе виробництво легкових автомобілів в Україні відстало від свого аналогічного торішнього показника на 52% і становило 3 221 одиницю. Виробництво комерційних автомобілів і автобусів знизилося на 38% до 157 штук і 180 штук відповідно.

Всього за перші п'ять місяців поточного року на українських заводах було виготовлено 13 680 одиниць автотранспортної техніки, що в 2,5 рази менше результату за аналогічний період минулого року.

З цієї кількості легкові автомобілі становили 12 546 штук (-59%), комерційні-507 штук (-67%), автобуси - 627 штук (-43%).

Найбільшим виробником легкових автомобілів залишається Запорізький автомобілебудівний завод. За п'ять місяців на цьому підприємстві було вироблено 6 625 легкових авто або 53% від усього обсягу випуску цього виду транспорту в Україні.

У вантажному сегменті, за той же період, лідерство належить АвтоКрАЗу - 243 авто або 48% від загальноукраїнського показника.

Бориспільський автозавод зберіг лідерство в автобусному дивізіоні вітчизняного автопрому. За період січень-травень 2013 року на базі було вироблено 173 автобуса або 28% від загального обсягу виробництва цього виду транспорту в країні.

Нагадаємо, після рекордних продажів квiтня, викликаних ажіотажем навколо введення спецмита, у травні ринок нових легкових автомобілів впав на 41% з показниками квітня.

Але навіть до торішніх підсумків вона не дотягнуть майже 24%. В результаті, показники п'яти місяців 2013 стали негативними (-1,6%), повідомляє AUTO-Consulting.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 7:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.