Українські заробітчани проміняли Італію на Польщу

Найбільшою популярністю серед українських заробітчан користуються Росія і Польща.

Про це йдеться в аналітичному огляді польського Центру східних досліджень (OSW, Варшава), який опинився в розпорядженні агентства УНІАН.

Згідно з рейтингом, Росія опинилась на першому місці, Польща – на другому, далі – Італія та Чехія.

OSW називає другу позицію Польщі найбільш цікавим результатом опитування, який нещодавно презентували Національна академія наук і Державний комітет статистики України.

Згідно з результатами, за останні три роки в Польщі працювали 168 тисяч громадян України, що на 50 тисяч більше, ніж у 2005-2008 роках.

"Причини збільшення популярності Польщі варто шукати у світовій економічній кризі і зменшенні кількості робочих місць в державах Євросоюзу, зокрема, на півдні Європи (де раніше працювали українські мігранти), а також в більш суворій міграційній політиці, яку впровадили більшість держав ЄС", - відзначає експерт центру Марта Ярошевич.

Вона додала, що у Польщі не було подібних процесів, помітивши, що більшість українських працівників у Польщі - це жінки, жителі п'яти західних областей України.

Близько 60% українців, які працюють у Польщі, мають середню освіту, 12% - вищу.

OSW назвав результати дослідження НАНУ та Держкомстату правдоподібними, зазначивши, що насправді за кордоном можуть працювати більше українців, ніж зазначені в ньому 1,2 мільйона.

"Дослідження, однак, спростовує поширювані українськими та західними медіа дані, а також політиками, про 3-5 мільйонів українців, які працюють за кордоном", - зазначає експерт.

Як повідомлялося раніше, у 2012 році, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), працівники переслали до України 7,5 мільярда доларів, у 2011 році - 6,6 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 вересня 2020, 19:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.